Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy ember egy nap normálisan...

Egy ember egy nap normálisan hányszor gondol a halálra, gyilkosságokra, egyéb beteges dolgokra?

Figyelt kérdés

Mert szerintem minden ember gondol erre, minden nap, de mennyi a normális?

Azt hiszem, én egészségtelenül sokszor... Nem, eszem ágában sincs bántani másokat, nem vagyok pszichopata. Mindössze iszonyúan érdekesnek találom ezt a témát. Csak lehet hogy néha túlzásba esek.

Jól jönne valamilyen szakvélemény, vagy akármi. Előre is köszi :)


ui.: beteges dolgok alatt nem a perverz szexuális fantáziát értem, hanem például vér, horror, kínzás, ilyenek.



2017. jan. 16. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Hát haver én nem gondolok, minden rendben van velem, ha meg nem felmegyek a kocsmeszba és egy sör mellett eldumálok másokkal.
2017. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdésem :))
2017. jan. 16. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy van-e "normális" szint, de ha az embereket nem érdekelné ez a téma, akkor nem lennének akciófilmek, horrorfilmek, krimik, lövöldözős számítógépes játékok, stb.

Az emberek többségét igenis foglalkoztatja a téma, hiszen mindenkiben (!) van agresszió, csak mélyen elfojtjuk, vagy megtanuljuk ártalmatlan módon (a fent felsoroltak révén) kiélni ezeket.

2017. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :))
2017. jan. 16. 16:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokszor, mondjuk ma már nem annyira. Volt olyan időszak, mikor az árnyékra is lőttem, aztán volt olyan is a háború vége felé, hogy imádkoztam, hogy utoljára induljak harcba, szedjenek le, essek el, mivel már nem volt miért elni, aztán még mindig itt vagyok.
2017. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
54%
Hát a halálra minden nap gondolok. Egésznap attól félek. De szerintem egy egészséged 13 éves mint én csak erre tud gondolni.Végül is már kevés van az életemből max olyan 80 év am szerintem ku.rvára kevés. Így hogy úgy érzem gyorsan telik az idő természetesen csak a halálra mivel már csak 6szor 7szer ennyit élek mint amennyit eddig. Nem pedig 200szor ennyit. Meg az öngyilkosságra is gondolok hogy ha azt meg teszem többet már nem halok meg.Úgy hogy szerintem ez természetes dolog. A brutalításra nem annyira gondolok de horrorokat nézek folyton.De arra még szoktam gondolni hogy akár mikor infartust kaphatok elüthet egy autó földrrengés is lehet úgy hogy ezekre is gondolok.
2017. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteg ember küzd ilyesmivel. Magyarországon teljesen normális, hogy a szülők lekevernek a gyereknek pár pofont vagy elfenekelik (ez máris megalapozza, hogy egy ember frusztrált felnőtt legyen). Az iskolában olyan magas elvárások vannak a gyerekekkel szemben, hogy az valami hihetetlen. A munkahelyen is, állandóan meg kell felelni, jól ell teljesíteni. Napközben az emberek össze vannak zárva egy kis teremben, irodában, nem tudják kimozogni magukat. A kutya is meghülyül, ha kilóméterhiánya van, hát még egy ember. Ezek a frusztrációk nem múlnak el, az ember cipeli magával állandóan. => és már jönnek is az agresszív gondolatok.


Amikor bántalmazó közegben éltem, sokat stresszeltem, keveset aludtam, naponta többször is voltak agresszív gondolataim. Érdekeltek a fegyverek, kések, ókori kínzások stb.

Mióta nem bántalmaznak egyáltalán nem jut eszembe ilyesmi, sőt megijeszt, hogy régen ilyen gondolataim voltak.


Most biztos azt gondolod, hogy téged nem bánt senki. Én is ezt hittem egyébként. Az "áldozat" nagyon gyakran nem bántalmazásnak éli meg a dolgot. Hanem valamilyen természetes folyamatnak, ami muszáj, hogy bekövetkezzen vele. Az ilyen emberek gyakran éreznek bűntudatot és gondolják azt, hogy a bántalmazásnak ők a kiváltó tényezői, megérdemlik a büntetést.


Pszichológus tud egyébként segíteni a problémán.

2019. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!