Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire képes megváltozni az...

Mennyire képes megváltozni az ember ha egyszer úgy dönt hogy pozitívan fog gondolkozni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam mostanában, hogy sikeresebb lennék e tőle ha tudatosan hatással lennék a saját gondolataimra? Nem igazán sikerült mostanában semmi, ezért gondolkoztam a gondolkozásmódomban lehet a gond. Próbált már valaki tudatosan megváltozni, menyire lehetséges? Arra gondolok hogy a sikertelenségeim már láthatóak rajtam, nem olyan nagyok mint amiket itt szoktak írni, de elég nagyok ahhoz amik már zavaróak. Több munkahelyről is kirúgtak. Nézegetem ilyen motivációs tréner videókat, menyire van ezeknek alapja? Hogy a gondolatain tudatos megválasztása hatással van mindenre. Mennyire lehet valaki jobb ha tudatosan az akar lenni, de egyébként nem az?

2017. jan. 1. 14:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Fasság ez a motivációs tréneri dolog. A sikerhez nem elég elhatározás, nem kevés szerencse is kell.

Sokat számít a gyerekkorban ért ingerek, a család, ha ott hiányosságok vannak/voltak, akkor nehéz dolgod lesz.

Másik, hogy tisztában kell lenni a saját képessségeinkkel, tudnunk kell, hol a helyünk. Egy koszos, büdös dakota, akinek természetes, hogy irgalmatlan harákolás keretén belül szívja fel a taknyát, nem sikere, de még egy szimpla utazása sem lesz, mert kiveti magából a társadalom. - tehát ne akarj űrhajós v. tőzsdecápa lenni, ha nincsenek meg az alapjaid.

Tudom, vannak esetek, kivételek, filmek szólnak erről, de az a ritka, szabályerősítő kivétel.


Visszakérdezek:

Szerinted az emberek többsége nem akar sikeres lenni?

Úgy véled, ez csak elhatározás kérdése?


Példa:

Kollégám most kezdett kb. egy hónapja.

Harmadik héten már 3x kellett rászólni, hogy a kötetlen munkaidőt ne úgy érzelmezze, hogy délre jön be.

Szerinted kirúgtam? :)

2017. jan. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!