Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánsok mennyi...

Az antidepresszánsok mennyi idő után fejtik ki teljes hatásukat?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
legalább 1-2 hét
2010. máj. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem 1 terapeuta azt mondta hogy fél év, igaz lehet?
2010. máj. 6. 00:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Minimum 2 -de inkább 3- hét elteltével a hangulat érezhetően javul, minden "sokkal jobb lesz", az ember szó szerint ismét a régi, vidám önmaga lesz... De ez fokozatos. Nem szabad türelmetlennek lenni, és pár nap után abbahagyni a gyógyszert, mondván, hogy "nem hat". Az agyban "be kell állnia" a hatóanyagnak, és ehhez kell az a pár hét. Nem kell fél év! A jobb közérzet tényleg kialakul már 2-3 hét után is! A teljes hatás, az folyamatos már utána, de én konkrétan 2 hét után éreztem úgy, hogy szabályosan "kinyílt, és megszépült" számomra a világ. Addig olyan volt, mintha egy sötét gödörben éltem volna. :(

4 évig kellett folyamatosan szednem... És azóta már antidepresszáns nélkül is jól vagyok (igaz, minimális Frontin az meg kellett hogy maradjon, de a Zoloftra már nincs szükség.)

KÍVÁNOK SOK SZERENCSÉT, KITARTÁST, ÉS MIELŐBBI JAVULÁST! :)

*

S.Á.

2010. máj. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fél év másra vonattkozik, félreérteded. Minimum fél évig ajánlott szedni. A hatás általában egy hónapon belül alakul ki.
2010. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van. Tipikusan:

Első pár nap, nulla hatás. 5-10 nap katasztrófálisan fel tudja erősíteni a tüneteket, sokan mellékhatásnak azonosítják és nagy hibát elkövetve le is teszik és kijelentik, hogy az antidepik sz.rok. 2. hét végére már úgy vagy, mint a gyógyszer szedése előtt, tehát még nem éppen jól. 4 héttől egyre jobb, ha még itt sem jó, vagy új fizikai tünet lép fel az már mellékhatás és rosszat sikerült választani: csere. Ha jobb, de beáll egy szintre, ami még nem az igazi, akkor még ilyenkor szokták kicsit emelni az adagot.

Legalább fél évig kell szedni, de inkább 1. A nyugtatóval az első hónapban elég rendesen rá kell segíteni és kb 3-4 hónapig meg párhuzamosan kell szedni vele, aztán lassan elhagyható. Az antidepiről meg még lassabban több hónap alatt szabad leállni.

2010. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!