Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ösztönözhetném arra,...

Hogyan ösztönözhetném arra, hogy kérjen segítséget?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akinek az élete romokban hever, amióta csak ismerem (4-5 éve). Párkapcsolati kudarcok, depresszió, negatív gondolatok sorozata.

Amikor megismerkedtünk, hasonló helyzetben voltam én is, csak akkoriban kezdtem el járni pszichológushoz és időközben teljesen megváltozott az életem: kiegyensúlyozott lettem, harmonikus párkapcsolatom lett, vannak reális céljaim, sikereim - szóval nekem nagyon sokat segített a terápia.


Már akkoriban mondogattam a barátnőmnek, hogy talán neki is meg kellene próbálkoznia a terápiával, de csak hárított. Idővel már én is egyre inkább tartottam tőle a távolságot, mert annyira negatív, hogy egész egyszerűen nem jó vele lenni, változtatni viszont nem akar. Azért ha igényli, mindig meghallgatom. Sokszor mondogattam már neki, hogy szerinte segítséget kellene kérnie, mert magától csak ugyanazokat a köröket futja. A napokban beszélgettem vele, és elkezdte sorolni, hogy miben látja ő a megoldást. Egyszerűen nem bírtam ki, hogy ne hívjam fel a figyelmét, hogy ugyanezeket a dolgokat már évekkel ezelőtt is elsorolta, meg is valósította, de ugyanott tart, tehát már bebizonyosodott, hogy a módszere nem éppen célravezető. Erőltetni nem szeretnék semmit nyilván, tudom, hogy nem is lehet.

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e itt olyan, aki mások unszolására, tanácsára fordult végül szakemberhez, és ha igen, milyen érvek használtak. Nyilván nem akarok ajtóstul rontani a házba, csak tippeket, ötleteket várnék, amit esetleg finoman lehetne adagolni, hogy a barátnőm is átlássa, hogy segítség nélkül nem sok esélye van a változásra.


2017. jan. 23. 14:05
 1/8 A kérdező kommentje:
*szerintem
2017. jan. 23. 14:06
 2/8 anonim ***** válasza:

Ki volt az a pszichológus, aki ennyit tudott segíteni? És hányszor voltál nála?

Nem tudsz abból a tudásból valamennyit átadni a barátnődnek vagy nekünk?

2017. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem a barátnőm szó szerint elvitt orvoshoz.
2017. jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

# 2: Ha érdekel, privátban szívesen elküldöm az elérhetőségét, kiváló szakember, sokaknak segített már. Hosszú terápiát folytat, ami minimum fél év, de tartós és gyökeres változásokat eredményez, nem csak a felszínt kapargatja (tehát nyilván nem pár ülés, hanem tartós közös munka eredménye a változás).


# 3: A pszichológusom mondta, hogy ha valaki nem önszántából, hanem a környezete nyomására megy el terápiára, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy benne is marad. Te nyilván magadtól is akartad a változást... nekem is kellett egy kis ösztönzés, mikor belevágtam, de magamtól is volt rá igényem.

A barátnőmnek azonban már időpontot is kértem egyszer (a tudtával és beleegyezésével), de lemondta. Anyagi segítséget is felajánlottam a terápiához, amit elutasított. Lehet, hogy nem voltam elég kitartó (nekem annak idején egy barátom vagy tízszer ajánlott fel hasonló segítséget, mire képes voltam elfogadni), de kicsit belefáradtam a sok elutasításba.

2017. jan. 23. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Értem, küldheted, de hány alkalomról volt szó? Az, hogy fél év, még nem mondja meg, hogy kéthetente mész vagy kétnaponta.
2017. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Heti 2x jártam 3 évig. Nem tudom, hány alkalom volt, nem számoltam és az elején nem is így terveztem. Menet közben alakult ki, hogy milyen gyakotisággal jártam és meddig.
2017. jan. 23. 15:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként nem hiszem, hogy engem bármire lehetne ösztönözni, ami 3 évig heti 2x 90 perc legalább, és még pénzbe is kerül! Nincs az az isten, hogy ennyi időre betáblázzam magam egyféle tevékenységgel előre!

Szeretem mindig azt tenni, amihez éppen kedvem van!

Még egy egyetemen sem járunk 3 évig heti 2x ugyanarra a tárgyra 3 éven át!!!

2017. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Először is: egy ülés 50 perc.

Másodszor: a többség heti egyszer jár.

Harmadszor: a terápia a különböző szaszaiban eltérő tartalommal zajlik - ha már az egyetemet hoztad példának: ugyanazt tanulod, csak különböző megközelítésekben és különböző szinteken. Először az alapokat, utána jön a professzionális szint, előbb az elmélet, utána a gyakorlat. Így van ez a terápiában is.

Negyedszer: a barátnőm számára pont a kiszámíthatóság az egyik legfontosabb tényező, szóval őt nem ez tartja vissza.

2017. jan. 23. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!