Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előfordulhat hogy Anorexia...

Előfordulhat hogy Anorexia vagy Bulimia lenne? Infó lent

Figyelt kérdés
Kb másfél hónapja kezdődött hogy kezdtem kissé kövérnek érezni magamat.Akkor voltam 52kg.Elkezdtem diétázni majd abból kevesebb evés lett és lefogytam 48kg-ra.Már bűntudatom van attól is ha eszek mégsem bírom ki evés nélkül szóval beviszek (átlagban számolva) kb. 550-600 kcalt naponta. És mellé rengeteget mozgok nehogy felszedjek bármit is. Volt már hogy hányattam magam. 24/7-ben a súlyommal vagyok elfoglalva és azzal hogy miben mennyi kalória van. Félek hogy ez anorexia vagy bulimia lenne. Bárkinek bármi tipp?

2017. jan. 23. 22:36
 1/4 anonim válasza:

Menstruációd rendben van?

De amugy a leírtak alapjan bulimiara tippelek.

2017. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem vettem észre rajta semmi változást. De ezt még nem mondom biztosra ugyanis legutóbb akkor volt még amikor elkezdtem
2017. jan. 24. 14:04
 3/4 Grapp ***** válasza:
Ezt hívják úgy, hogy ednos. Nem akarlak elkeseríteni, de minél elöbb keress segítséget, tájékoztasd a szeretteidet, hogy mi a bajod. Ki lehet belőle gyógyulni, nekem legalábbis anorexiam volt, arról, hogy ednosból milyen könnyű lehet kilábalni nem tudom, de mindenképpen keress pszichiátert, ő be tud téged diagnosztizálni rendesen.
2017. jan. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) a következő kérdésem az lenne hogy hogyan mondjam el anyukámnak? Ma jutottam el erre a döntésre ugyanis véreset hánytam és nagyon megijedtem. A legjobb barátomnak már elmondtam és ő azt mondta rá bármikor számíthatok és megpróbál nekem segíteni. Már csak anyukám lenne hátra. Vagy az iskolapszichologushoz el tudok menni anélkül, hogy anyum tudna róla?
2017. jan. 25. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!