Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek skizofrén?

Lehetek skizofrén?

Figyelt kérdés

kènszergondolatok kínoznak azzal kapcsolatban , hogy attól fèlek hogy bántok valakit.

règebben is volt de elmúlott nagyjából ha nem foglalkoztam vele.olvastam , hogy a kezdődő skizofrèniának is lehetnek hasonló tünetei, így hát elmentem egy pszichiáterhez, aki azt mondta semmilyen elmebajom nincs ezek csak kènyszergondolatok, plusz hipochonder vagyok ès ráparázok mindenre.mivel már elmúlt máskor is gyógyszert nem kèrtem.annyiban maradtunk hogx visszamegyek ha nem tudom magamtól legyőzni.szerintetek nem vagyok mègiscsak skizofrèn, lehet hogy nem volt elèg egy találkozó ès az orvos nem figyelt rám annyira...mi van ha tènyleg bántani fogok valakit...nagyon aggódom e miatt!?


2017. jan. 27. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy elnezem, az fel se tunt, hogy a pszichiater, azt mondta, HIPOHONDER VAGY. Tehat csak bekepzeled a betegsegedet.
2017. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ez inkább hangazana OCD-nek mint skizofréniának, az egyáltalán nem így kezdődik. Az általában szorongás, gyanakvás, visszahúzódás, izoláció, romló munkahelyi/iskolai teljesítmény, depresszív hangulat. DE még ezek se jelentenek semmit se, ez például 100 betegségre ráillik. Szerintem semmi bajod nincs, az orvosnak volt igaza, hipochonder vagy.
2017. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tudom csak mindíg az van bennem hogy ezek a gondolatok csak egy "nemnormális" fejèben születhetnek meg....ha már kènyszerbeteg vagyok akkor bárcsak inkább százszor kezetmosnèk egy nap vagy ilyenek de pont a legrosszabbat kaptam ...ezt hogy nehogy bántsak, megöljek valakit...nagyon nagy stresszt okoz már maga a tudat...

tènyleg csak egy ártalmatlan kènyazergondolat lenne ami sosem válik valóra? olyan nehèz elhinni

2017. jan. 27. 11:44
 4/4 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Nekem egy ártalmatlan kis gyenge emetofóbiából indult az egész szeptemberben, aminek következtében én is mindennek utána olvastam, mindent beképzeltem. Ebből az lett, hogy folyamatos szorongással küzdöttem/küzdök, decemberben pedig kényszergondolataim lettek. El sem hiszem még most sem, hogy ez velem történt, de szerencsére látom a végét. Én próbálok nem foglalkozni a kényszergondolatokkal, néha bennem vannak, de arra gondolok, hogy ha 5 hónappal ezelőtt nem szúrtam le senkit csak úgy, akkor most sem fogok, mert nem ment el az eszem. Amit ajánlhatok az az, hogy sportolj, kösd le magad, szedj vitaminokat és próbálj azokra az időkre visszagondolni, amikor még nem volt ilyen gondod. Sok sikert kívánok, én tudom milyen nehéz!

2017. jan. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!