Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan húzhatnám ki ebből...

Hogyan húzhatnám ki ebből anyámat?

Figyelt kérdés

Sajnos idén lesz 2 éve, hogy felmondott a munkahelyén, mert nem bírta már elviselni az ottani légkört. Mikor felmondott a családból mindenkitől megkapta, hogy hül*e, idióta stb.. (anyjától, testvérétől, apóstól, anyóstól). Akkoriban folyamatban volt egy tanulmánya (mérlegképes könyvelő), de azóta sem tud elhelyezkedni benne. Sajnos egyre mélyebbre kerül, egész nap otthon fekszik, pizsamában és TV-zik meg számítógépezik. Nevelőapám dolgozik csak, meg van egy féltesóm is, sajnos anyám állapota miatt ő is eléggé el van hanyagolva, ami a nevelést illeti. Anyagilag annyi szerencséjük van, hogy az anyósáék segítik őket. De anyám folyamatosan maga alatt van, azt mondja akar dolgozni, de amikor adódik egy lehetőség mindig talál valami kifogást. És sajnos a nevelőapámat is folyamatosan cseszegeti, ha későn ér haza a munkából, meg ha be kell mennie néha hamarabb. Én próbáltam védeni anyámat a családtagokkal szemben, de amit most csinál már nekem is sok. Borzalmas látni, ahogy elhagyja magát, és elég gyakran nyúl az alkoholhoz is. Persze nem issza magát taccsra, de lehet rajta látni meg érezni, hogy van benne. A háztartással nem törődik, annyi, hogy kimos és főz (már ha azokat a kajákat lehet főzésnek mondani, mindig valami félkész kaját csinál meg, egyedül vasárnap van normális étel az asztalon szinte). Többször beszéltem már a nagymamámmal, hogy valahogy segíteni kell neki, de nem tudunk, egyszerűen nem tudunk..

Ugye nem dolgozik sehol, így orvosi ellátást sem kap, magának kell fizetnie a havi 7000 forintot, amit meg is tesz, pedig el lett neki mondva, hogy menjen be a polgármesteribe és kérje, hogy méltányossági alapon fizesse az önkormányzat a TB-t neki, de még erre is lusta.

Nekem tényleg semmilyen ötletem nincs már, hogy hogyan lehetne rajta segíteni, szerintem ide már a család édeskevés, szakember kell. Egyébként évek óta jár pszichiáterhez, ami meglátszik mennyit ér...

Felírt neki évekkel ezelőtt 0.5-ös frontint, azt szedi és ennyi.


2017. jan. 27. 23:43
 1/2 anonim ***** válasza:
A pszichiáter sajnos munkahelyet nem tud szerezni anyukádnak. Enyhe depressziónak tűnik, de ötletem nincs, mit tudnátok tenni. Hány éves anyukád? A polgármesteri hivatalba esetleg elkisérheted a kérvényt beadni.Az alkohol nagyon veszélyes, igy, a frontinra tudtommal szigoruan tilos is!!!
2017. jan. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a baj, ha ő nem akar semmit tenni önmagáért és számára ez a helyzet így méis megfelelő, mert nem csinál semmit, akkor elfogadta ezt a helyzetet, nem tudtok vele mit tenni. Egyszerű bevenni egy frontint és aludni tőle, vagy meginni egy néhány pohár bort, vagy bármi alkoholt, attól is lehet jól aludni és addig sem kell azon gondolkozni hol is tartok é mit kéne tennem, miféle példát mutatok a gyerekeimnek. Mert gondolom ha ebbe belegondol elkeseredik, mert tudja nagyon jól, hogy nem helyes amit tesz, nem hagyhatja el magát, de ezt teszi, mert így kényelmes neki. Férje úgyis dolgozik, anyagi támogatást megkapjátok, akkor ő minek erőlködjön? Sajnos rossz a felfogása, ezen nem bizos, hogy még egy pszichológus tudna segíteni. Neki kéne éreznie egy kis bűntudatot és változtatni, tenni hogy hozzárakjon valamit az anygi és háztartásbeli dlgokhoz. Nektek kéne finoman noszogatni, utalni arra, hogy az állapota nem olyan, mint mailyennek mutatja magát, legyen kedves kicsit megemberelni magát mert így le fog teljesen épülni nem csak szellemileg! Ha frontinozik meg iszik és egész nap fetreng az ágyában le fog épülni! Ezt kéne megértetni vele, menjen bevásárólni, vagy sétáljon, vagy fusson, fizikailag építse fel maggát, ne szedjen nyugtatót és az alkohol helyett mással kösse le magát. Pl. nézzen munkát, jelentkezzen, ha behívják menjen el az állásinterjúra, stb. Bíztassátok, ti vagytok a családja, de ne szidjátok, csak mondogassátok neki, hogy szedje kicsit össze magát, képes rá!
2017. jan. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!