Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szedjem össze magam?

Hogyan szedjem össze magam?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek!
2010. máj. 6. 18:11
 1/9 A kérdező kommentje:

Középsikolás lány vagyok, és már most megmondták, hogy megfogok bukni év végén matekból. Számítottam rá, de most egyszerűen nem bírom összesezdni magam, egyfolytába csak sírok, nem érdekel semmi, teljesen feleslegesnek érzem magam így, nem tudok megfelelni, és ez még csak rosszabb lesz, hisz ha már ilyen fiataln gondjaim vannak, mi lesz ha dolgoznom kell, és családom lesz.

Szüleim nagyon csalódtak bennem, nagyon mérgesek rám, állandóan mondogatják, és ez még rosszabb. nem bírom már most elviselni, pedig még van egy hónap suliból.

Két napja alig eszek, aludni nem tudok, egyfolytában csak ezen rágódom.

nyáron szeretnék készülni a pótvizsgára, de előtte muszáj lesz vhogy magamban rendet tenni, mert így nem lesz jó.

Ha buktatok akkor ti hogy rendeztétek le magatokban?

Tudnátok ebben segíteni?

Köszönöm mindnekinek a választ, és azt is hogy elolvasta

2010. máj. 6. 18:16
 2/9 anonim ***** válasza:

1) először is, nyugodj meg ( ha kell kérj a patikában homeós nyugtatót vagy teakeveréket)


2) ha nem eszel akkor még annyira se fogsz tudni tanulni, mint most (a koncentráláshoz energia kell)...igyál sokat és egyél tanulás közben szőlőcukrot


3) járj el futni valami barátnőddel, a mozgás élénkíti az agyad :)


4) kérj meg valakit, hogy segítsen tanulni - lehetőleg valakit, aki ért hozzá - esetleg magántanár (diákmunkából fizesd, mert akkor tényleg megdolgozol érte és az segíteni fog a tanulásban is, ha így gondolsz rá)


5)tűzz ki magad elé egy célt (ha sikerül megveszem magamnak ezt a klassz cipőt)


6)kérd meg a tanárodat, hogy ajánljon példákat a matek feladatgyűjteményből, amiket megcsinálsz majd


7)keress megoldott példákat a neten és nézd át őket

2010. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel, a szövegből az jön le, hogy eléggé megbántad, és szerintem is hülyeséget tettél, hogy eddig fajult a helyzet. Még nem késő, akkor sem, ha megbuksz. Felejtsd el, amin már nem lehet segíteni, és koncentrálj arra, ami még előtted van. Tehát ha tényleg megbuksz, akkor arra figyelj, hogy mostantól vedd komolyabban a tanulást, és menj át a pótvizsgán. Ne érezd magad reménytelennek, hiszen pont olyan korban vagy, amikor az ember agya sokszor butaságot tesz. Egyáltalán nem jelenti ez azt, hogy felnőttként is "rossz" leszel, sőt. Most legalább a saját károdon látod, hogy mekkora szívás, ha az ember nem veszi komolyan a feladatait. A szüleid majd megnyugszanak, de érthető, hogy csalódottak. Kérj tőlük bocsánatot, és mondd meg nekik, hogy nagyon hülye voltál, és hogy mostantól komolyabban veszed. Aztán tanulsz egy picit, és átmész. Ennyi. Lesznek ettől sokkal nagyobb problémáid is, de most legalább átérzed, hogy nem érdemes elhanyagolni a feladataidat. Így később valószínűleg már nem esel ugyanebbe a hibába, és előbb gondolkodsz. Ha hibásnak érzed magad, és jóvá akarod tenni, az már éppen elég. Sok sikert.
2010. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm mindkettőtök válaszát

próbálom megfogadni őket

de igen, már nagyon megbántam h nem figyeltem jobban oda, mert alap járaton nem vok hülye, csak minidg más volt a fontosabb mint a tanulás, de mostmár belátom h nagy hülyeség volt

nem kell a barátokkal egész nap csak dumálni, szórakozni, tanulni is lehet együtt

2010. máj. 6. 18:58
 5/9 anonim válasza:

Szia!

Szerintem első lépésként mindenképp az a legjobb, hogy felismerted a problémát. Őszintén szólva én is hasonló helyzetben vagyok. Egyetemre járok, és hát meg kell hagyni nem könnyű. Persze ezt én is tudtam, de azért mégis más ha az embernek szembesülnie kell vele. Azzal, hogy gyakran az sem elég ha megteszel mindent. Megbuktál matekból.. hát istenem... én annak idején körülbelül az 5. osztályig a 2es alsó határán egyensúlyoztam. Majd 6., 7., stb osztály után egyre jöttem fel...Megjegyzem nem csak matekból voltam rossz. a 8.os felvételit a gimnáziumba nagyon elszúrtam. Sehová sem vettek fel, pedig addigra már nagyon is jók voltak a jegyeim... de ez már nem is számít. A szüleim a hátam mögött betettek egy nagyon jó gimnáziumba. Természetesen a csalásra rájöttem, és rettenetesen viseltem. Hiszen már rögtön az élet első igazi próbáján elbuktam. De aztán belegondoltam, hogy ha már egyszer adódott a lehetőség, mégse hagyjam veszni, és szerencsére a barátok is segítettek. Azóta "felnőttem" gimiben utolsó években 5ös voltam matekból, és le is érettségiztem 5-re! Sőt mi több, egy álom vált valóra, mikor felvettek az ELTE Biológia szakára. Ebben a félévben van utoljára matekom, szerintem el tudod hinni mennyire örülök neki.Itt nagyon nehéz, én is küzdök a tanulással, pláne hogy sosem voltam az a személy aki csak úgy leül és minden megy neki. De tudom hogy ez az álmom. És nem a szüleimért teszem, meg nem is másért, hanem magamért.Összeszedni magad a világon a legnehezebb, és néha könnyebb is azt mondani hogy nem is érdekel az egész, csak mindenki hagyjon békén...De hát mind tudjuk hogy ez nem így van...Én nem tudnék a tükörbe nézni hogy ha feladnám. Manapság semmit sem adnak ingyen, mindenért küzdeni kell. De hát nem ez a szép a világban? Hogy minden nap szembe nézhetsz valamivel? Valami újjal? Hogy kövesd az álmaidat.ÉS a szórakozás is nagyon fontos, de tudni kell megtartani az egyensúlyt. A sport pl igen, szerintem is jó ötlet. Segít a koncentrálásban, mert ha egy kemény sportos óra után haza mész, büszke leszel magadra, és határozottabb is leszel. Igazából vannak praktikák hogy miket tehetsz, de szerintem az a legfontosabb hogy rájöjj, felesleges már a múlttal foglalkozni . Ami volt elmúlt. És azt hiszem a szüleidnek pedig ha nehezedre esik elmondani hogy megbántad, talán egyszerűbb ha csak azt látják hogy tényleg akarod azt a bizonyos változást. Sajnálom hogy ennyit írtam, kicsit hosszúra sikeredett. De jelenleg én is kissé küzdök magammal. Talán nekem is jót tesz hogy másnak próbálok segíteni. Mellesleg az hogy most gondjaid vannak, nem jelenti feltétlenül azt hogy később is lesznek gondjaid. Ellenben harcedzettebb leszel hogy úgy mondjam. Ha máskor is szembe kerülsz ilyennel, már tudni fogod hogy kezeld.És ne feledd, ma már abban a világban élünk, mikor minden megismételhető. Megbuktál egyszer? Akár még egyszer is megteheted!:D:D:D Fel a fejjel! Én alig várom hogy mondjuk 10 év múlva az Amazonas őserdeiben kutassak. Nem sok rá az esélyem.. de miért ne?! Miért ne sikerülhetne? Csak tarts ki! :):)

2010. máj. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem dől össze a világ, ha megbuksz, biztos van, amiben jó vagy, arra koncentrálj. Ha nincs most épp olyan, akkor hidd el, hogy majd később biztos, hogy lesz. Egyik barátom egész középsuliban mindenből bugdácsolt, most egy jó menő cégnél keres több százezreket, senki ki nem nézte volna belőle. A matekon nem sok múlik. Elhiszem, hogy most rossz, de pár év múlva máshogy fogsz erre tekinteni.
2010. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!


Én gimis harmadikban voltam így, jött az első nagy szerelem, megbolondulás...aztán év végén vagy mindenből 2-re átmegyek...de akkor hogy kerülök be fősuliba...inkább megkértem a tanáraimat, hogy buktassanak meg 10 tárgyból...szégyeltem mint állat, új osztály stb...4-5 re felhoztam magam 3-ra és negyedikre majd 4.5-tre érettségiztem, és BGF-re járok,,,aki meg 2 sel átment anno és nevetett, hogy megbuktam, ma semmit nem csinál és anyuci tartja el..én párommal vagyok, sulizok, férjhez mentem és babámat várok...boldog vagyok, amíg ő boldogtalan!!!

2010. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Volt valami hasonló sztorim, de nem egészen bukás. Viszont szerintem rémtörténeteket nem akarsz hallani.

Ugye lesz különtanárod a szünetben? Elsősorban magadnak kell bizonyítanod.

2010. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

érdekelne a sztorid, szívesen elolvasnám.

sztem nem lesz különtanárom

2010. máj. 11. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!