Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikortól van feldolgozva egy...

Mikortól van feldolgozva egy szeretett személy elvesztése? Ez önsajnálat, vagy szeretet az elhugyt iráyában? 35/N

Figyelt kérdés
Az volna a kérdésem, hogy az okés dolog e, hogy több mint 4 év eltelte után is minden egyes nap gondolok arra a személyre akit elveszítettem (édesanyám)? Vegyes emlékek törnek bennem elő, de a hiánya még minidg fájó. Hiába vagyok sok mindennel tisztában, hogy a betegége menthetelen volt, hogy fájdalmai voltak, amin szinte már nem nagyon lehett enyhíteni, tudtam, hogy meg fog halni és nehéz ezt mondani, de tudom hogy jobb neki már, mert megszabadult az egésztől. De nekem viszont ő nagyon hiányzik, sokszor, mindennap gondolok rá. Ez részemről önzőség volna? Szerettem és az tud hiányozni az embernek és annak a hiánya tud fájni, akit szeretük. Mindenkinek vannak hibái, de én úgy szerettem ahogy volt és egy óriási űr tátong most benenm. Mikortól lehet azt mondani, hogy feldolgozta ezt az ember magában? Azok hogy éreznek ha rá gondolnak? Tud ebben valaki írni valamit? Vagy ez egy életünk végéig tartó űr marad?

2017. jan. 28. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem apum halt meg pár éve. Első 4 hónap volt szörnyű.
2017. jan. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul hangzik de szerintem akkor mikor kinyitod a szemed es korbenezel. En pl hallottam egy mondast miszerint a friss viragot az eloknek kell adni. Van akit a fajdalom leterit hosszabb idore, van akit kevesebbre. Orizd meg az emleket, es foglalkozz az elokkel, mert ertelmesebb (szerintem) mint miutan mar ok is eltavoztak, ujbol sirni pl a sok kihagyott alkalmon.
2017. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!