Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyenge idegrendszer, depresszi...

Gyenge idegrendszer, depresszióra való hajlam öröklődhet? Félek, hogy olyan leszek (vagyok), mint az anyám volt.

Figyelt kérdés

Sajnos mostanában többször észrevettem magamon, hogy kezdek rá hasonlítani, és ez nem jó.

Ő nem volt jó ember, csak az volt jó, amit ő csinált, mondott, gondolt.

Ezt korábban többször is megmondtam neki.

Ma már semmi kapcsolatunk nincs, kb. 3 éve. Előtte se volt soha igazán bensőséges anya-lánya kapcsolatunk, inkább csak felnőttem mellette, de nevelésnek azt nem nagyon lehet nevezni.

Szóval 30 körül már én is ilyen hárpia lettem, aki mindenben talált vmi hibát, mindenre volt egy jobb megoldása, véleménye... még ha tapasztalatom nem is volt a dologban.

Végül a párom elhagyott, elég hosszú idő után.

És most jutott eszembe, hogy pár hónapja a fejemhez vágta, hogy "olyan vagy, mint anyád"!

Ezt nagyon nem akarom, de sajnos ezt láttam 20 éven át, ez volt a minta.


Szóval a kérdésre visszatérve, emlékeim szerint mindig is volt nála Xanax, gyerekként nem is értettem, de őszintén szólva nem is foglalkoztatott a dolog.

Családban éltünk, apa-anya-2 gyerek, volt munkahely, volt házunk, látszólag normális család voltunk, szóval visszagondolva sem tudom, miért kellett neki anno nyugtató.

De olyasmi is rémlik, hogy többször volt idegszanatóriumban, míg én kisebb voltam.


33 évesen tudtam meg nemrég, hogy apám már kiskoromban el akart válni anyámtól, csak miattunk, gyerekek miatt maradt. Mi ebből semmit nem éreztünk, szóval valószínű ezért szedhette a gyógyszert. De az biztos, hogy nagyon hülye természete volt, gyengék voltak az idegei, és később a válás után rengeteget fogyott, depressziós lett. Ránk vetítette ki, mindig kritizált, semmi nem felelt meg neki, míg végül teljesen megromlott és megszakadt a kapcsolatunk.


Most, 33 évesen én is ott tartok, hogy magamra maradtam, pszichiáterhez és pszichológushoz járok, nincs senkim, nincs semmim.

Épp mint ő...csak nekem még gyerekeim sincsenek, és az esélyt is elbuktam, hogy legyen egy normális családom.


Ez már így marad, mindig is hajlamos leszek rá, örököltem ezt a hajlamot, a sérülékeny idegrendszert?

Nem akarok gyógyszerfüggő lenni, most szedek, de nemrég kezdtem. Később le akarom tenni.

Van esélyem arra, hogy teljesen normális, kiegyensúlyozott ember legyek, vagy aki hajlamos erre, az bármikor visszaeshet, ha éri egy trauma?


2017. jan. 31. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező, a hajlam örökölhető,viszont a leírásodból nem derül ki egyértelműen gyenge idegekre utaló jel,értem itt a rossz közérzetet,rosszulléteket,legalábbis nem írtad.

Xanaxot sokan szednek hétköznapi bosszúságokra,feszültségre,ez nem jó,de különösebb jelentősége nincsen,ha nem haladja meg a napi 2-3 mg-ot.

33 évesen nem késtél le semmiről,az első,hogy jól érezd magad,errefelé kell lépéseket tenni,a pszichológus és a pszichiáter is segít ebben,az első főként ugye a lélektani oldaláról közelíti meg a dolgokat,a pszichiáter a gyógyszeres oldalról főként,ez akkor kell,ha indokolt,de jó gyógyszerválasztás az rengeteget segít.

Gyógyszerfüggőség-ettől ne félj,túl van húzva ez a téma,először legyél jól,majd aztán foglalkozol ezzel.

2017. febr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna!

Anyukám is ideges típus. Epilepsziás is ráadásul. Ő titkolta míg gyerekek voltunk. Hihetetlenül negatív volt. Ezt örököltem. Szorongást, depressziót is. Apám elvált tőle. Elhiszem hogy nem bírta.

Van párom. Birkatürelme van és szeret. De nem tudom meddig. Mert egyre rosszabb az állapotom. Egyre több idegrohamom van. Egyre többet aggódok. Nem tudok mit tenni ellene mert csak úgy jön és marad.

Munkahely? Szeretnék dolgozni , szeretnék emberek között lenni. Hagytam ott munkahelyet mert rosszul voltam. Ma is kezdenem kellett volna de ideges lettem és nem aludtam semmit. A végén bevallom nekik mi bajom mert nem tűnhetek komplettnek a szemükben hogy az első napon hiányzok.

Kegyetlen nehéz bármit is csinálnom. Fáradt vagyok sokszor. Néha frontint veszek be de álmosít. Egy hónap múlva kell mennem dokihoz. Nem tudom hogy bírom ki addig.

2017. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Igen sajnos örökölhető. Pszichiáter és pszichológus segítsége kell. Mint beteg mondom én ezt.

2017. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos, a hajlamot lehet örökölni, tapasztalatból mondom.
2017. febr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!