Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nem volt ciki pszichoterape...

Jeverezi kérdése:

Ez nem volt ciki pszichoterapeutám rendelőjében? Zavarba jött a terapeutám

Figyelt kérdés

Magánrendelésre járok hogy a személyiségzavaromat kezelje. Letelt az óra már öltözködtem. A falon volt egy nagy lila festmény csíkok mentek le rajta. Mondtam neki hogy ez milyen érdekes festmény bár nem tudom mit ábrázolhat. Megkérdeztem tőle hogy Ő szerinte mit. Azt mondta hogy szerinte semmit. Aztán mondtam neki hogyhogy semmit ez ilyen absztrakt festmény ebbe mindenki azt lát bele amit akar ráadásul kifinomult stílusban festett alkotás olaj vászonra. Erre elvörösödött és azt mondta igazam van. Mondtam neki hogy ez ilyen absztrakt festmény. Azt mondta fessek én is következő alkalomra mondtam hogy ez jó ötlet.


Nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni de félek hogy ez ciki volt. Legelőszőr amikor mentem hozzá mondtam hogy milyen elegánsan berendezett rendelő erre meg csodálkozott hebegett habogott és mondta hogy az jó.


A kérdésem hogy ez nem volt tőlem tolakodó viselkedés?



2017. febr. 1. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért lett volna? Ebben semmi érdekes nincs.
2017. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pszichológusok is emberből vannak, nekik is vannak érzéseik, sőt, nehézségeik, problémáik is.

A legújabb terápiás irányzatok szerint egyáltalán nem baj, ha a terápiában a terapeuta személyisége is érvényesül, ha a páciensben tudatosul, hogy a terapeutája is hétköznapi nehézségekkel küzd. Pl. zavarba jön.

Hosszú távon az ilyen apróságok még jótékonyan is hatnak a terápiára.

2017. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Én azt kérdeztem volna tőle ezek után, hogy miért vesz olya képet a rendelője falára, amin nincs semmi, volt-e korábban is ilyen kilengése és akar-e róla beszélni.
2017. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!