Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek valamely...

Van itt olyan, akinek valamely nagyon súlyos fóbiáját sikerült legyőznie?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetséges?

2017. febr. 2. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem valami paranoid zavarom van, régen nagyon súlyos volt (szenvedtem, rettegtem). Egyszerűen csak kinőttem, illetve amióta tudom, hogy mi ez, magam is küzdök ellene. Már nem olyan vészes, remélem nemsokára teljesen eltűnik.
2017. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2017. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Szakember segítségével sikerült feltárni a fóbia OKÁT (semmi köze nem volt ahhoz, amitől féltem, egészen más jellegű volt) és gyakorlatilag magától megszűnt utána.
2017. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem hiszek a csodás változásokban egy csapásra. gyakoroltam rengeteget (nem hagyom leereszteni ezt a vonalat lustaságból, félelemből), pszichológushoz is járok, és mások segítsége is sokat jelent.


milyen fóbiád van?

2017. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Több is van, pl. tűfóbia, illetve erős társas szorongás.
2017. febr. 4. 11:01
 6/6 anonim ***** válasza:

a psuichológusom azt mondta, onnantól lesz valami fóbia, hogy beszűkíti az életed, emiatt nem csinálsz meg valamit, amit amúgy szeretnél.


a tűtől a legtöbb ember irtózik, és kb. 5évente kell elviselni, szerintem nem gond. bevehetsz ilyen gyakran egy enyhe nyugtatót, megpróbálhatsz beszélgetni, a falra figyelni... én se szeretem, ha megszúrnak, de részben gyakorlatozásból nemsoká megyek véradásra.


a társas félelem meg nagyrészt gyakorlás kérdése. vállalsz némi rizikót, de kisebb feladatokat kitűzöl magadnak, vagy ismét: megpróbálsz másra figyelni. nekem az évek alatt sokkal jobb lett, mert teszek érte sokat. most sem vagyok nagy társasági ember amúgy, aki mindig kiáll magáért, de kísérletezek.


tudok ajánlani sok mindent internetes keresésre, vagy könyveket. a for dummies sorozatból is van ilyen kötet, szerintem magyarul is elérhető. de rákerehetsz az asszertivitásra is, szerintem akörül van a kulcs.

2017. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!