Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen pszichés probléma...

Ez milyen pszichés probléma lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

27 éves nő vagyok és még soha nem voltam szerelmes, max gyerekként és igazán kötődni sem tudok senkihez. Párkapcsolataim voltak már több is. Legutóbb egy 3,5 éves kapcsolat, amiből nemrég szálltam ki, mert úgy éreztem nem szeretem a párom igazán, nem tudom elfogadni őt sem és a szerelem részemről mindig hiányzott, ő viszont engem nagyon szeretett. Szóval kiléptem, mert borzasztóan szenvedtem. Depressziós, szorongó, pánikbeteg vagyok, ráadásul a súlyosabb formából. Olyan gyógyszereket szedek, amiktől ébren maradni is alig bírok, de se a.depressziót, se a szorongást lényegében nem enyhítik. Munkáám sincs már egy éve. Kirúgtak egy helyről és azóta nem bírok sehol megmaradni, max 1-2 hétig, mert annyira szorongok.

Szóval kiléptem a kapcsolatból, mert úgy éreztem nem tudok vele tervezni és rabolom mindkettőnk idejét. Azt hittem ha elhagyom megkönnyebbülök és jobban leszek, de nem így lett. Most azt érzem nem bírom mégsem elengedni, folyton sírok és hívnám telefonon, hogy halljam a hangját. Visszafogadna még,.de nem akarok szórakozni, meg húzgálni az időt, mert szerintem nem menne miattam. Miért nem tudom elengedni, ha egyszer menekültem szinte tőle és olyan depressziós voltam, hogy képes voltam egész nap az ágyba feküdni és sírni meg a szorongástól csak úgy kalimpált a szivem? Nem lehet ez valami személyiségzavar? Jártam pár alkalommal pszichologusnál, de aztán nem volt már rá pénzem. A családmodellem nagy xar. Apám soha nem volt, anyámnak meg csak kolonc voltam a nyakán mindig.


2017. febr. 3. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szeretetre és kötődésre képtelen vagy.

Hisztériás rohamokkal, és pánikbetegséggel, depresszióval, stb. A betegségeid egy részét te magad írtad le. A másik részét pedig nem volt nehéz kitalálni..

Itt nem az a lényeg, hogy MI, hanem az, hogy ha akarsz ellene tenni, akkor kezelésre kell járni.

2017. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek nem fogják megoldani a problémádat, max. tüneti kezelés. Nem azt mondom, hogy ne szedd, jelenleg biztosan szükséged van rá, de hosszú távon csak egy mélylélektani jellegű pszichoterápia oldaná meg a problémáidat. Kérj segítséget mindenképp!

Első körben célszerű lenne beutalót kérned egy pszichoterápiás osztályra (pl. Tündérhegy). Ott intenzív terápiában lenne részed (tb-alapon).

2017. febr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!