Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosságra való hajlamo...

Az öngyilkosságra való hajlamosság örökölhető?

Figyelt kérdés
Tudom, h van egy hasonló kérdés, de az másról is szól én pedig konkrétan erre a témára lennék csak kíváncsi most.
2010. máj. 8. 01:22
1 2
 1/11 anonim válasza:

az igazat megvallva én nem tudom


annyit viszont el tudok mondani, hogy az exem családjában több generáción keresztül többen is öngyilkosak lettek. és ami még jobban cifrázza a dolgot, hogy mind ugyanazzal a módszerrel!

hogy ez véletlen e, vagy 'nevelés' kérdése:) vagy öröklött dolog, azt nem tudom.

2010. máj. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sok olyan állapot van, amely növeli az öngyilkosság valószínűségét. Ezek egy része öröklött hajlam talaján alakul ki. Tehát egyfelől nincs olyan, hogy "öngyilkossági hajlam", ami öröklődik. Másfelől vannak olyan tulajdonságok, amelyek vagy együttes fennállásuk hajlamosítanak öngyilkosságra hajlamosító állapotok kialakulására, és öröklődnek.
2010. máj. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor ha bizonyos betegséghez társul.


Tehát ha van egy adott betegség, ami örökölhető és annak az egyik velejárója az öngyilkossági hajlam.

Mert önmagában az, hogy valakinek sz.rul megy és öngyilkos akar lenni az egy állapot, az nem örökölhető.


Esetleg azt tudom elképzelni, hogy aki gyerekként azt látja otthon, hogy amikor rosszra fordulnak a dolgok akkor az öngyilkosság a megoldás akkor ő felnőttként is képes lesz ezt elhinni és lehetséges, hogy öngyilkosságot kísérel meg nehéz élethelyzetben. De ez nem öröklődés, simán csak a környezeti tényezők...


Szóval ha esetleg arról van szó, hogy neked vagy közeli ismerősödnek valakije öngyilkos lett és aggódsz, hogy mi fog történni akkor nyugodj meg, ez nem olyan dolog ami óhatatlanul is bekövetkezik.

Az öngyilkosságot mindig az adott ember követi el, ő dönt a sorsáról. Nem kell kötelezően megtenni ha arra kerül a sor, mondhat nem-et és elűzheti a gondolatot a fejéből.


Egyébként én több olyanról tudok, hogy ahol az egyik szülő öngyilkos lett ott a gyerek vagy a többi rokon nagyon erősen ragaszkodik az élethez.

Olyanról még nem is igazán hallottam, hogy valaki azért megtegye mert már előtte megtette egy rokona.

2010. máj. 8. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Genetikai úton nem öröklődik, de ha azt látod, hogy anyád-apád úgy oldotta meg a problémáit, hogy megöli magát, akkor a te gondolkodásodba is beépülhet ez a fajta megoldási mód, tehát "kultúrális" öröklődés van szó
2010. máj. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A depresszió bizonyos fajtái bizonyítottan öröklődnek genetikai úton. Így mivel a depresszió egyik leggyakoribb tünete az "öngyilkossági hajlam", ezért örökölhető.

De tény, hogy sokkal többet számít a mikrokörnyezet benyomásai, ha volt öngyilkos a családban, nagy az esélye, hogy te is hajlamos leszel rá. Pontosabban arra, hogy egyáltalán gondolkodj róla...

2010. máj. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
sztem igen, ugyanis ugy tudom a pnikbetegség örökölhető, én valszeg anyutol örököktem, akkor szetm ez a hajlam is.
2010. máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ez milyen kérdés.... a hajlam örökölhető... de hogy miért ?

MERT NINCS OLYAN EMBER AKI NEM HALAMOS RÁ FÜGGETLENÜL ATTÓL HOGY MÉG NEM GONDOLKODOTT ILYENEN. helyzet kérdése az egész.

2010. jún. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző, sajnos van ilyen, hogy szuicid hajlam. Ez más mentális betegségek kórképének része, és vannak olyan mentális betegségek, amiknek kimutatható a biokémiájuk, fiziológiájuk, és nem környezeti hatásokra alakulnak ki, tehát a génekben kódoltak.

Ez van sajna.

2010. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem dédpapám öngyilkos lett, később az ő lánya is (mamám), és apa tesója is, pár éve az unokatesóm is..:(
2016. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Apai nagyanyám öngyilkos lett, majd a húga is. Persze mindketten más okokból, de amikor jött egy kilátástalannak tűnő nehéz helyzet, akkor ehhez nyúltak mindketten. Anyai nagyanyám húga megint csak öngyilkos lett.

Én is az akarok lenni, vagyis nem akarok, hanem konkrétan fogok. Már az egészet elterveztem, a pénz félre van téve a temetésemre (nem akarom anyuékat anyagi csődba juttatni a mai temetési árakkal... elég lesz éppen szegényeknek a sokk...). Természetesen nem azért fogom én is megölni magam, mert már előfordult ilyen a családban, hanem azért, mert az életem szar, értelmetlen, sivár és nincs remény.

2018. szept. 1. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!