Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen egy napom, ez milyen...

~Gold'Y# kérdése:

Ilyen egy napom, ez milyen betegségre utalhat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Először is, köszi ha elolvasod, és külön köszönöm, ha próbálsz segíteni is! :)


Szóval, mivel este alvás előtt elég jól vagyok, arra gondolok lefekvés előtt, hogy milyen jó lesz a reggel, ha ma már ilyen jól vagyok. Persze amikor felkelek, egyből ezen zakatol az agyam, és jönnek újra a tünetek. Egy 30 percet hempergek az ágyban ezekkel a gondolatokkal, majd felkelek, és leülök a gép elé játszani valamit. Ilyenkor a játékkal próbálom elterelni a gondolataimat, és sikerül is egy kis időre. Visszafekszem az ágyba egy kicsit telefonozni, és megint előjönnek a gondolatok. Ilyenkor már beparázok, és megint csak erre tudok gondolni. Aztán próbálom a családom felé azt az érzést sugallni, hogy tök jól vagyok, nevetek a vicceiken, hol ott legbelül a hangulatom a béka feneke alatt van. Ebben elgondolkodom, és megintcsak rám tör az a nyomasztó érzés. (Ilyen gondolatokkal hogy: Mit csináljak?, Miért van ez velem?, Mikor lesz már vége?, A RÉGI ÉLETEMET AKAROM.) Ezután elkezdett (csak ma, ilyen még nem volt korábban) szorulni a mellkasom. Ettől nagyon megijedtem, és megint jön a pánik. Attól félek, hogy ebbe most meghalok. Kimegyek szólni apámnak, hogy hívja át a barátomat. Ő átjön, és leülünk játszni. Egy picit még bennem marad az érzés, de fokozatosan tompul. Ilyenkor megnyugszom egy picit, néha-néha, amikor egy picit unalmasabb a játékrész, (például kiesek a pályáról, és megkell várni a következő kört.) eszembe jön az érzés. Egyre jobban belemerülünk a játékba. Próbálok minél izgalmasabb játékokat kiválogatni, hogy egyre jobban kiküszöböljem ezt az érzést. Aztán most (amikor ezt írom) a barátom felment egy TS-re (olyan mint a skype), és beszélget valakivel, akkor alig szól hozzám, és "hagy időt" ezen gondolkodni. Ilyenkor nincsenek tünetek, csak amikor belegondolok ebbe az egészbe, elkezdek izzadni, és hevesebben ver a szívem. Nagyon rossz ez az érzés.



HOZZÁTESZEM: Szerintem elég lenne azt a megoldást megtalálni, amikor reggel, felkelés után ne jusson ez az egész az eszembe, mert ez az a kis széllökés, ami elindítja ezt az egész lavinát.


14/F



2017. febr. 11. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Vizsgáltasd ki magad a biztonság kedvéért nehogy valami komolyabb dolog legyen.


De nekem is vannak ilyenek. Amikor nagyon stresszes vagy depressziós kedvemben vagyok akkor pánikrohamok gyötörnek. Szorít a mellkasom alig kapok levegőt hevesen ver a szívem izzadok. Ez ilyen.. Próbálj meg pszichológushoz fordulni vagy ha van valami komolyabb problémád akkor megbeszélni valakivel.

2017. febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Csak döglesz egész nap otthon ? Miért nem sétálsz, futsz, sportolsz ?
2017. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, kedves kerdezo! Bocsi, de ekezet nelkul tudok irni, elore szolok. :D

Szoval, nekem alapjaraton tobb dolog is eszembejutott, ahogy olvastalak. Az egyik a korod. A tineszserkor igen intenziv szakaszaban vagy... es durva egyebkent, hogy ez az idoszak mennyire kicsavarhatja az embert. Olyan dolgokat tapasztalhatsz magadon, amiket nem ertesz, ugy erezheted, hogy bizonyos dolgok ellened vannak feleskusve. Ez egy nehez idoszak a szervezetnek es az elmenek is, de ahogy csillappodnak a dolgok, a te problemad is lehet, hogy megszunik. A szavaidbol azt veszem eszre, hogy ez kicsit ilyen ongerjeszto folyamatba csap at, sajat magadban kelted a feszultseget es ez hozhat magaval bizonyos szinten mar pszichoszomatikus tuneteket is. Meg kell talalni a modjat annak, hogy ezen valtoztatni tudj. Es itt jon kepbe a PSZICHOLOGUS. Es hidd el, pontosan tudom, hogy foleg ebben a korban az ember mennyire cikinek erzi ha "dilidokihoz" szukseges fordulnia. Nekem is az volt. En egy bizonyos traumat nem tudtam egyedul feldolgozni, ezert kellett segitseget kernem. Nem is ez a lenyeg. Hanem az, hogy rajottem, hogy milyen jo, hogy vannak ilyen szakemberek. Sokakkal ellentetben egy pszichologussal tudsz ugy beszelgetni, hogy MEG IS ERTI amit mondasz. Szerintem kerj segitseget, lehet, hogy egy-ket beszelgetes utan sok jot tapasztalsz. Es hidd el, az, hogy segitseget kersz, NEM CIKI. Amugy abban igaza van az egyik valaszolonak, hogy ki kene mozdulj! Minden este egy 15-20 perces seta. Csak te, es a gondolataid. Ha radjon a baj, nem tudsz visszabujni legalabb a biztonsagot jelento feszekbe. Setalsz tovabb. En mondom, tok jo buli pl.esoben setalni. Persze oltozz fel jol, vigyel esernyot is! De tok jo dolog, ha szellozik az agy .

2017. febr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Ez csak arrautal, hogy nagyon unatkozol. Sportolj valamit!
2017. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sportolj valamit, és ne a gépen keress izgalmas játékot a szorongásod leküzdése céljából. Pont nem ez kellene a gyógyulásodhoz.
2017. febr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld hüvelykujj! :)


3-as válaszoló, egyáltalán nem tartom cikinek, szerdán megyünk pszichiátriára. Már alig várom hogy elbeszélgessek vele. Továbbá apukám is rettenetesen megértő. Már már felér egy pszichológussal, persze tudom hogy nem ugyanaz. :)

2017. febr. 12. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!