Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez az ember normális? Aggódom...

Ez az ember normális? Aggódom kéne érte?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom nem fél semmitől, csak meg akar halni, de túl gyenge az öngyilkosságra. Gyógyszeres, dohányzik, iszik, úttesten úgy megy át hogy szinte súrolja az autókat, nagyon közel megy hozzájuk. Amikor jön a vonat akkor is olyan közel áll hozzá. Ez az ember teljesen meg akar halni. Pedig okos, jó gimibe jár, lehetne jövője. De látszik hogy depressziós, sokszor ideges, múltkor is majdnem idegösszeroppanást kapott, annyira súlyos.

Aggódom érte, az első alkalomkor amikor feláldozhatnál magát, megcsinálná, látszik rajta.

Én mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni? Szerintetek még menthető?



2017. febr. 14. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet aggódni, de attól még lehet normális.

Segítsd, hogy időben kaphasson segítséget.

Kísérd el orvoshoz, pszichológushoz.

2017. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Persze. Rá kéne beszélni egy pszichológusra, vagy ha gondolod én is tudok segíteni neked.
2017. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na jó ez hülyeség, nyilván való nem a barátomrol van szó. Már voltam szihologusnál, tiszta hülye volt, meg simán elengedett, úgy hogy megígértem hogy nem bántom magamat, ennyi, én szihologushoz még egyszer az életben nem megyek. Nekem szihiáter kell..
2017. febr. 14. 19:16
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Az miért jo hogy ugy állítod be a történetet mintha az egyik barátodrol lenne szo?!

Ha tudod hogy neked "szihiáter" kell akkor keress egyet es menj el hozza.

Vagy ennyire unatkozol?

2017. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Beteg ember vagyok, szenvedek. Hülyeségeket csinálok. Ezt a kérdést is csak egy újabb gyenge pillanatomban írtam, kétsébeestem. Szihiátriai beteg vagyok! Nem unatkozásomba írtam ki a kérdést! Ezt a kérdést ne ugy nézd mintha egy nem beteg ember írta volna ki! Mondhatni őrült vagyok, és ezt doki mondta.
2017. febr. 14. 20:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hülye a doki aki azt mondta!

Nem vagy őrült, csak beteg, a depresszió egy betegség!

Menj el pszichiáterhez, és szedd, amit felír, pár hónap alatt jobban leszel.

2017. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
FAKE
2017. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudod milyen érzés, ha valakinek személyiség zavara van? Láttál már embert aki nem tudja magát kontrollálni?
2017. febr. 15. 06:03
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez a #7-nek szólt.



A többieknek meg nagyon szépen köszönöm

2017. febr. 15. 06:08
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Én is személyiségzavaros voltam, és még sok személyiségzavaros embert ismerek.

A pszichológusuk (terapeuták) tökéletesen tudják kezelni a személyiségzavarokat. Ha valakit elküldenek, annak több oka lehet:

-A páciens nem együttműködő (nem őszinte, nem nyílik meg, nem köteleződik el a kezelés mellett)

-Nem tartozik a pszichológus kompetenciájába az adott problémakör (rengeteg ága létezik a pszichológiának, nem mindenki ért mindenhez, egy munkapszichológustól pl. nem várhatod el, hogy személyiségzavart kezeljen).

Szóval vagy rosszul választottál szakembert, vagy nem voltál elég együttműködő ahhoz, hogy foglalkozzanak veled. A kezeléshez te magad is kellesz, ne várj csodát!

2017. febr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!