Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A személyiségzavarosok általáb...

A személyiségzavarosok általában a nap melyik részében vannak "feldobva"?

Figyelt kérdés
Inkább a nap első vagy második felében jellemző?
2017. febr. 16. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Leginkább egész nap. Nincs külön napszakokra osztva...
2017. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nahát én egyikben sem
2017. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés értelmezhetetlen. Rengetegféle személyiségzavar létezik, nem is feltétlenül jellemző rájuk a feldobottság (pl. egy szorongó klaszterbe tartozó személyiségzavaros miért lenne feldobva?).

Talán az egyetlen olyan személyiségzavar, amire kifejezetten jellemző a hangulat hullámzása, az a borderline, de ott is teljesen egyedi mintázatot mutatnak a hangulatváltozások. Nem feltétlenül egy napon belül. Akiket én ismerek, azoknál pár naponta van "váltás", pl. három napig feldobódottság, utána 3 napig üresség és ez menetrendszerűen ismétlődik.

2017. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is borderlineos vagyok, de nem vagyok minden nap feldobva. Bipoláris depresszióval is küzdök, bizonyos periódusokban előfordul, hogy hajnalban 1-4 óra között felvagyok és olvasok, tornázok, takarítok vagy főzök. Nem tudom pontosan hogy érted a feldobottságot? Ilyenkor se vagyok boldog, csak mániás szakaszban nem tudok aludni nyugtatókkal sem.
2017. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok; nem napot, hanem hetet akartam írni. Szóval van, hogy hetek telnek el úgy, hogy semmihez sincs energiám és erőm csak az ürességet érzem. És persze van, hogy pár naponta vagy akár óránként hangulatingadozásba kerülök. A kérdésre konkrétabban válaszolva: hogy a nap melyik felében van több energiám az attól függ melyik személyiségem van előtérben. Amikor úgy érzem hogy szsükség van rám, akkor reggeli pacsirta vagyok, korán kelek, korán fekszem. Amikor meg egoistán magamra fókuszálok akkor délután, estefelé ér be az erőm. De ez mindkettő csak mániás periódusban jellemző. Bocsi, hogy ennyit írtam :$
2017. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!