Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem lesz feltétlenül...

Miért nem lesz feltétlenül boldog aki gazdag, szép, és okos?

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki találkozott már olyan emberekkel akik objektíven nézve jó adottságokkal rendelkeznek(okosak, szépek, gazdagok) és mindezek mellett sem tudnak boldogok lenni.


Tudom hogy önmagában nem tesz boldoggá se a pénz, se az intelligencia, se a szépség, viszont ezekkel rendelkezni hatalmas lehetőség, erőforrás.


Miért van az mégis hogy több olyan embert ismerek akik mindhárom tulajdonsággal rendelkeznek(sőt), mégsem boldogok.


Lehet hogy a pénz, a szépség, és az intelligencia nagyobb felelősség és a pénz amit birtokolsz bizonyos értelemben fogságban tart?


Mit gondoltok mi a magyarázat?


2017. febr. 19. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Mert ez mind önmagában kevés.

Hiába szép, okos vagy gazdag valaki, ha nincs társa, akivel mindezt megoszthatja. Ha nincsenek közös célok, amikért harcolhatnak és örülhetnek, ha elérik. Ha nincs egy szerető társa, ha nincs gyereke, pedig vágyik rá.

Ha nincs senki, aki felnézzen rá, aki becsülje, értékelje. Ha nincs semmi, aminek igazán örülhetne.

Vagyis nincs semmi, ami ott maradhatna akkor, amikor minden más már nincs. Mert nincs az a pénz, ami nem elkölthető, a szépség pedig mulandó. Az ész meg önmagában megint nem elég a boldogsághoz.

2017. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik ok, hogy pénzért nem lehet megvenni a boldogságot, szeretetet, szerelmet! A másik ok, hogy egy ilyen ember, akinek jóformán mindene megvan, sosem elég neki, mindig több kell, vagyis kapzsi. Ezért vannak ezek a hatalmas társadalmi különbségek. Az egyiknek 50 luxus ingatlana van és nem elég neki, a másik meg örül, ha tud vennni egy ólcso telefont.
2017. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán mert ha van pénzed,sokan csak kihasználni akarnak.

Szeretetet nem lehet pénzzel megvenni.

2017. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Traumás emberekkel foglalkozom és hidd el a látszat mögött igazi pokol lehet. Pl. mentális, eü problémák, traumák, sikertelenség, bántalmazás.
2017. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 20. 00:16
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nőként mindhárom állapot jelen van nálam. Nekem ami nagyon hiányzott mindig, az a szerelem, a párkapcsolat. Mára már megtaláltam szerencsére, de nagyon sokat szenvedtem emiatt. Ezen kívül rossz a szüleimmel a viszonyom és valahol mindig egy mentsvárat kerestem volna a másikban. Ez persze nem dominált nagyon, nem ijesztettem el soha senkit, csak egyszerűen nagyon nehezen nyíltam meg, valójában csak a mostani párommal vagyok erre képes. Kifejezetten intelligens vagyok és ez rengeteg problémát szül. Maradjunk annyiban, hogy látok olyan dolgokat, amiket az átlag ember nem. Ez sokszor terhelő. Ezen kívül meg az anyagiak csak annyiban adnak előnyt, hogy nem kell azon gondolkodni lesz -e valamire keret, de nem tudom elmondani mennyire szánalmas érzés az, amikor az ember egyedül fekszik le este és nincs aki átölelje, stb. Ezen kívül a szépség inkább átok szerintem. Mindenki csak a külső alapján kategorizál és ez nagyon irritáló. Nem ismerik el sokszor a tudást, mert azt gondolják, hogy mindent a külsővel ér el egy nő. Kb. ennyi.
2017. febr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!