Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy Borderline...

Lehetséges hogy Borderline szindrómás vagyok? 17/L

Figyelt kérdés

Állandóan bizonytalan vagyok MINDENBEN.

Mindent át kell gondolnom, mielőtt megteszem, de legalább ötször. Tehát ha például CSAK a reggelihez készülődés fél óra, amíg kitalálom mit fogok enni. Nyitogatom a hűtőt, járkálok, ideges leszek.

Az iskolát szívből gyűlölöm. Utálok iskolába járni. Ez kb. 2.-os korom óta fennálló állapot. Ahogy belépek a kapun, nyom a mellkasom és alig kapok levegőt néha. Sokszor szédülök. Régebben sokat bántottak, vertek, és ez mély nyomot hagyott a lelkemben.

Nagyon kiszámíthatatlan vagyok.

Nagyon nehezen viselem a negatív kritikákat. Még azt is magamra veszem, amit nem kritikaként mondanak. Mindig figyelem az embereket, hogy elég érdekesnek találnak-e miközben beszélek.

Ha beszélnem kell, szorítani kezd a gyomrom, és izzadok. Ezért totálisan alkalmatlan vagyok bármilyen szereplésre. A suli után ha hazaérek, iszonyat ideges és agresszív vagyok, bár nem ezt mutatom. Volt nemrég, hogy annyira elegem lett mindenből, hogy a falat vertem.

Bár mások sokszor megdicsérnek, és sokszor rondának látom magam. Az önbizalmam egyenlő a nullával. Nehezen igazodom el a világban, a célkitűzéseimet gyakran váltogatom. Ha valami nem sikerül elsőre, azt abba is hagyom. Hamar feladok dolgokat.

Szinte egész nap egyedül vagyok. Alig vannak barátaim. Bár ez nem is zavar, mert nem is akarok többet. Annyit kellett csalódnom az emberekben, hogy elegem lett az egész barátságból. Igaz nagyon szenvedek, és sokat sírok emiatt. Az zavar még, ha nem érzem magam hasznosnak. Ha valamit tudok tenni, mások javára, attól érzem jól magam.

Imádok vásárolni. Nagyon csúszik a pénz a markomból. ha lenne rá elég pénzem, még többet költenék.


2010. máj. 9. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ennek bármi köze lenne borderline szindrómához. Inkább önbizalomhiánynak, kudarckerülő személyiségnek, szociális fóbiának tűnik
2010. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Szerintem, habár nem ismerem a Borderline szindrómát, csak Szociális fóbiád van, és nagyon erős önértékelési gondokkal küzdesz. Keress barátokat, mindenki csalódik, én is több barátomban csalódtam már, de ha meg sem adod magadnak az esélyt a barátkozásra, akkor kegyetlen vagy önmagaddal szemben.
2010. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

higgyétek el, én adok esélyt. Csak visszaélnek vele...:(

Ha megismerkedek a suliból egy emberrel, kedves vagyok hozzá, jópofákat vágok, önmagam vagyok. Utána meg gyönyörűen kihasznál, és lelép. Ennyi.

2010. máj. 9. 11:02
 4/15 A kérdező kommentje:

a korombelieknél totálisan eltérő a gondolkodásmódom. Másképpen látok mindent, mint ők. Ha kedves vagyok, és segítek nekik, jó lenne ha néha viszonoznák. Én szenvedek a középiskolában. Csak nézem az embereket, és folyton az állatok jutnak róluk eszembe. Falkában járnak, pasikra vadásznak, mennek a rajjal, és követik a falkavezért.

Ez van. Én nem fogok más ember lenni csak azért, hogy elfogadjanak. Én önmagamat adom és kész.

2010. máj. 9. 11:07
 5/15 anonim ***** válasza:

Csak kamasz vagy és bizonytalan,szeretnél beolvadni a csordába, de nem megy, ezért ráfogod, hogy nem is akarod. Amit leírtál, annak nagyrésze nyafogás, a kamaszkorral együtt kinövöd.

A borderline egy nagyon ritka betegség és bár manapság divat lett ezt bebeszélni magának sokaknak, főleg kamaszkorban, nagyon ritka és orvosnak kell megállapítania. Ez kb. olyan, mintha 2 nap rosszkedv után kijelenteném magamról, hogy súlyos depresszióm van.

2010. máj. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ja csak úgy "mellékesen" újból megemlíteném, hogy már 2.-os korom óta vannak beilleszkedési problémáim...

Tehát már nem 2 napja.

2010. máj. 9. 12:54
 7/15 A kérdező kommentje:
olyan könnyű ráfogni a kamaszkorra...
2010. máj. 9. 12:55
 8/15 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sincsen, a lertak alapján. Ne sajnáld magadat, kezdjél neki sportolni. Bármit. Fussál. Egyszer mérd le, hogy mennyi távolságot tudsz futva megtenni. Szerintem 200 m. után összeakadnak a lábaid, és ki akar esni a tüdőd.
2010. máj. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szrorngás.

Tölts ki önértékelő tesztet.

Am. az egyik rokonom Borderline szindrómás. A szülei találtak rá amikor felvágta az ereit. Rengetegszer öngyilkos akart lenni. De még nem sikerült. Remélem kigyógyult belőle.

2010. máj. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A 2 napot nem szószerint értettem... Ha kitartóan mondogatod magadnakl és kitalálod, hogy te valóban beteg vagy, előbb-utóbb sikerülhet, hogy bebeszéld magadnak. Egyelőre semmi bajod, de ha valóban attól tartanál, hogy egy ilyen komoly betegséged van, már régen elmentél volna orvoshoz. Így meg csak jól hangzik ezt mondogatni.
2010. máj. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!