Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy Borderline...

Lehetséges hogy Borderline szindrómás vagyok? 17/L

Figyelt kérdés

Állandóan bizonytalan vagyok MINDENBEN.

Mindent át kell gondolnom, mielőtt megteszem, de legalább ötször. Tehát ha például CSAK a reggelihez készülődés fél óra, amíg kitalálom mit fogok enni. Nyitogatom a hűtőt, járkálok, ideges leszek.

Az iskolát szívből gyűlölöm. Utálok iskolába járni. Ez kb. 2.-os korom óta fennálló állapot. Ahogy belépek a kapun, nyom a mellkasom és alig kapok levegőt néha. Sokszor szédülök. Régebben sokat bántottak, vertek, és ez mély nyomot hagyott a lelkemben.

Nagyon kiszámíthatatlan vagyok.

Nagyon nehezen viselem a negatív kritikákat. Még azt is magamra veszem, amit nem kritikaként mondanak. Mindig figyelem az embereket, hogy elég érdekesnek találnak-e miközben beszélek.

Ha beszélnem kell, szorítani kezd a gyomrom, és izzadok. Ezért totálisan alkalmatlan vagyok bármilyen szereplésre. A suli után ha hazaérek, iszonyat ideges és agresszív vagyok, bár nem ezt mutatom. Volt nemrég, hogy annyira elegem lett mindenből, hogy a falat vertem.

Bár mások sokszor megdicsérnek, és sokszor rondának látom magam. Az önbizalmam egyenlő a nullával. Nehezen igazodom el a világban, a célkitűzéseimet gyakran váltogatom. Ha valami nem sikerül elsőre, azt abba is hagyom. Hamar feladok dolgokat.

Szinte egész nap egyedül vagyok. Alig vannak barátaim. Bár ez nem is zavar, mert nem is akarok többet. Annyit kellett csalódnom az emberekben, hogy elegem lett az egész barátságból. Igaz nagyon szenvedek, és sokat sírok emiatt. Az zavar még, ha nem érzem magam hasznosnak. Ha valamit tudok tenni, mások javára, attól érzem jól magam.

Imádok vásárolni. Nagyon csúszik a pénz a markomból. ha lenne rá elég pénzem, még többet költenék.


2010. máj. 9. 10:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Évekig jártam kineziológushoz, de csak egy ideig használt. Voltam pszihiáternél is, ő sem használt semmit. Próbáltam nézni a dolgok jó oldalát, derűsen nekivágni a napnak, aztán amikor megint csalódások értek, meginogtam.

Volt hogy én is eljártam bulikba és beittam, alig tudtam hazatántorogni. De akkor legalább boldog voltam. Most egészségügyi okokból nem ihatok alkoholt, és hiányérzetem van.

Amúgy meg óvodás korom óta rendszeresen sportolok.

6 évig versenyszerűen úsztam, karatéztam, most pilates tornákra járok minden héten háromszor.

És NEM beszélem be magamnak. TÉNYLEG rosszul vagyok, és érzem hogy valami segítség kell. :(

2010. máj. 9. 17:59
 12/15 anonim ***** válasza:

Miért nem mész el PSZICHIÁTERHEZ?

Ő ÍR FEL ANTIDEPRESSZÁNST. AMITŐL JÓ DAGADT LESZEL ;)

2010. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
kisszívem, remélem meggyógyulsz hamar! Rajtam az agykontroll segített! Írj privit, és elmondom, hogy hogyan!
2010. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Ha nem az iskolában, akkor máshol kell keresned társakat az időd eltöltéséhez. Biztos van a pénzköltésen kívül olyan dolog, amiben jó vagy, vagy érdekel. Ez lehet sport vagy bármi. Ha csordához akarsz tartozni, akkor mindenképpen hasonló érdeklődésű emberekkel kell körülvenned magad, ahol nem a másnak megfelelés a cél. Ha egyéb területen van sikerélményed, akkor az iskolában is némi önbizalmad és nem kell állandóan figyelned a reakciókat, ami megjegyzem, baromi fárasztó lehet és bizonyára az energiád 70%-át fel is emészti. Azt ajánlanám, mielőtt bármilyen pszihés betegségre gondolnál, hogy vedd számításba, hogy mindenkinek NEM tudsz megfelelni! Az iskolai éveket túl lehet élni! A barátságot nem adják ingyen, ki kell érdemelni és ha olyanokra pazarlod az erőd, energiád, akik vissza is élnek vele, akkor veled van a gond, mert könnyelmű és nemtörődöm mód szórod ezeket. A meglévő barátok miért a barátaid? Ha azok, akkor miért nem kérsz tőlük segítséget, persze nem direktmód, mert riaszthat az ilyen, de biztos szívesen "lógnának" veled egy-egy érdekes programon.
2010. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tudod, ki produkálta a tudomány mai állása szerint a borderline klasszikus tüneteit? József Attila. Olvasd el a részletes önéletrajzát és rájössz, hogy a te viselkedésednek köze sincs a borderline személyiségzavarhoz.
2010. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!