Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen fóbia az, amikor...

Ay carramba! kérdése:

Milyen fóbia az, amikor valaki nem szeret idegen emberek közt lenni, vagy erősen kerüli a tekintetüket, köztük való megszólalást?

Figyelt kérdés
Ki szeretném deríteni, hogy nekem milyen fóbiám van (márha ez az), és mi miatt alakult ki.

2017. febr. 27. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Asperger szindróma lehet.
2017. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szociális fóbia, vagy szociális szorongás a neve.


ha stresszkét élsz meg hétköznapi társas helyzeteket, szorongsz, akkor ez valószínűleg az, igen. ehhez sok fajta testi tünet is társul általában, ezekről biztosan felismered: kézremegés, izzadás, hang megremegése, gyakori elpirulás, hangszín megváltozása (mintha nem a saját hangod lenne), dadogás, a stressz miatt nehéz koncentráció arra, hogy mi történik körülötted, esetleg hányinger, hasmenés. Nem feltétlenül (sőt, az a ritkább) van az összes tünet, inkább csak pár ezek körül jellemző rád valószínűleg. Csak írtam, hogy erről talán be tudod azonosítani.

Kialakulása sok tényező hatására lehet, de az általánosan elmondható, hogy egy erős önbizalomhiánnyal társul.

2017. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Asperger csak abban az esetben, ha az egyéb dolgokra koncentrálás miatt nehéz szemkontaktust tartanod. (persze ennyi alapján még azt sem mondják ki, elég sok egyéb dolog társul hozzá)

Ha "zavarba hoz" mások tekintete és önkéntelenül kapod el a tekinteted, akkor szociális fóbia

2017. febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát, ezek szoktak jelentkezni bármilyen emberi tömegben/társaságban:

Izzadás, dadogás ( Ez utóbbi kis mértégben, nem nagyképűségből, de a megfogalmazó/beszédképességem sokszor már irritálóan nagy), a stressz miatt nehéz koncentráció arra, hogy mi történik körülöttem, hasmenés (Kb. kéthetente egyszer.).


Anyukám az óvónői állása mellett gyógytornász is, és összeállított nekem egy tornát ami elsődlegesen az egyensúlyra hat, és tényleg érzem, hogy a jobb vagyok az iskolában információfeldolgozás és az odafigyelés terén, de azért napi szinten még mindig történnek "esetek".


Biztosan közre játszik az is hogy rendkívül hajlamos vagyok az önfelizgatásra, 1-2 hónaponta fáj a szívem, és az epém környékén erős, belenyilalló fájdalmat érzékelek félhónaponta, úgy, hogy nem kapok levegőt 8 másodpercig. Az iskolában pontosan 7 lány szerelmes belém, és ez már egyenesen zavaró, mert egyszerűen nem merem felemelni a tekintetem, beszélni sem merek velük.


Bocsi ha kiöntöm a lelkem (Márha ezért egyáltalán nem idiótaság bocsánatot kérni), de sajnos a szüleimnek sem merek beszélni ezekről, pedig nincs negatív oldala ha beszélek! Furcsa hogy tudom, hogy az a jobb ha beszélek, de nem így teszem...


Egyéb dolgok:

Az önfelizgatás mellett még a vizet is hamar felkapom, mint a bátyáim vagy apukám, nincsenek barátaim, mert egyikük sem hasonlít hozzám.


Remélem ezek közül tudtok következtetni/levonni információkat. Egyébként közel sem vagyok rossz helyzetű, panaszkodni mindenki tud, ezek közül sok az én hibám...

2017. febr. 27. 15:24
 5/7 A kérdező kommentje:
Te jószagú ég! A Wikipédia szerint rám illik ez a szindróma!
2017. febr. 27. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyiből, amit leírtál még nem következik semmi. Legtöbb ember elmondhatja ezeket magáról. Nem itt fogsz kapni diagnózist, de szerintem semmi bajod.
2017. febr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szakértő jobban érti ezt...
2017. febr. 27. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!