Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy ember tényleg könnyen...

Egy ember tényleg könnyen öngyilkos lehet?

Figyelt kérdés

Vajon tényleg olyan könnyű öngyilkosnak lenni, hogy egyszer csak elhatározza magát, és azt mondja megölöm magam és megteszi. Vagy vajon mekkora ok kell ahhoz, hogy alaki öngyilkos legyen?


Ez azért érdekel, mert olyan sok ilyen esetet hallani, hogy öngyilkos lett. De sose mondják milyen okból, mekkora háttér zaja van az életének.


2010. máj. 9. 19:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
77%
csaknem
2010. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"nemhiszem..

szerintem aki öngyilkos lesz az csak saját magát sajnáltatja.

és senkit sem szeret a környezetében csak saját magát.

aki pedig mondogatja hogy majd az lesz az sosem fogja megtenni. csak szájhős.. az ilyen sosem meri megtenni. "


Erre a kommentre válaszolnék.

Saját magát sajnáltatja azért kicsit erős kifejezés, valószínüleg sosem voltál olyan lelki állapotban.

Egyik dolog, hogy aki öngyilkos lesz, vagy eljut komolyan addig, hogy megtegye, annak nagyon komoly lelki problémái vannak, érts beteg (lelkileg). Egyáltalán nem úgy érzékeli a világot maga körül, ahogyan az a valóságban van.

Nagyon sok eset van, csak egyet emelek ki, ha te azt hiszed, hogy senkinek nem számítasz, hogy mindenki gyűlöl, akkor nekik csak jót teszel azza, ha meghalsz. És ehhez hasonló elgondolások vannak ilyenkor, nem pusztán annyi, hogy történt vele valami rossz az életben, hiszen egy erős, egészséges lelkű ember nagyon sok mindent fel tud dolgozni, át tud vészelni. Egy lelkibeteg ember pedig olyan dolgokon roppan össze, ami egy külső szemlélő számára nem tűnik katasztrófának.

Tehát itt nem arról kell beszélni, hogy ténylegesen mi történt azzal az emberrel, aki öngyilkos akar lenni, és az alapján megvizsgálni, hogy, "na, ez elég ok az öngyilkosságra", erről szó nincsen, és nem is lehet így nézni a dolgokat.

2010. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Én három embert ismertem aki öngyilkos lett, és egyik sem mondta soha hogy az akar lenni, és sosem sajnáltatták magukat, semmi ilyesmire nem emlékszem legalábbis.



1. egy lány osztálytársam, aki mindig vidámnak mutatta magát. Én sosem kedveltem, de azért volt neki egy-két barátnője, szóval semmi különleges nem látszott rajta.

Átlagosnak tűnt. Egy nap pedig a tanárok mondták, h a lány kiugrott az ablakon, állítólag valami fiú ügy volt a dologban.


2.másik ismerős egy 50éves férfi, anyukám egyik haverja, hát nála az volt, hogy otthagyta a barátnője, akivel nem tudom milyen régóta együtt voltak. Ő a vonat sínre feküdt rá.


3.és volt egy olyan lány akit kedveltem, mindig halk szavú kedves lány volt, nem sokat beszélt, és magáról soha semmit, nem igazán voltak barátai, de nem panaszkodott emiatt sem. Én jól el tudtam vele beszélgetni, értelmes okos lány volt, csak valahogy olyan szomorúnak tűnt mindig. Nem volt az a nagy életkedve mint sok más embernek. Igazán mosolyogni, örülni sosem láttam őt. Kicsit olyan volt, mint aki nem tudja kimutatni az érzelmeit. Szobrász volt, nagyon szép szobrokat csinált.

Nem volt pasija, szerintem nem volt senkije aki szereti.

Ő bevett valami gyógyszereket, aztán kórházban kimosták a gyomrát ez volt az első öngyilkossági kísérlete, majd mikor rájött, hogy nem sikerült, akkor kiugrott a kórház ablakából, ha jól tudom a második emeletről :/

2010. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen senki nem lesz öngyilkos. Ez szinte mindig egy folyamat és ritkán csak egy röpke gondolat vége. Aki nem gondolja komolyan, csak fel akarja hívni magára a figyelmet (segítségért kiált) az figyel arra, hogy túlélje. Aki tényleg meg akar halni, az kiugrik, akaszt és elbújik, hogy senki ne találja és akadályozhassa meg. Mindig ott van, hogy kilátástalannak érzi az életét s úgy hiszi mindenkinek jobb, ha ő már nem lesz. Nem gyáva emberek. Hiszen sokan kötéllel sem merünk a hídról leugrani. Nem hogy kötél nélkül...
2010. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az ok, az mindig a szeretethiány.
2010. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején engem is nagyon érdekelt ez a téma. Aztán elkezdtem olvasni és olvasni és olvasni. Mindent, amit az interneten az öngyilkosságról találtam. végül teljes mértékben megértettem, miért történik. Ez egy folyamat, amíg valaki eljut az öngyilkosságig, ez nem hirtelen történik, állíthatnám akár azt is, hogy soha nem történik hirtelen.
2010. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
87%

Az öngyilkosokat tisztelem! Mert bátrak, és megcsinálják amit akarnak. Nem a fizikai testüket akarják megölni, csak kiszabadulnia nyomasztó állapotból.

Öngyilkossághoz elég egy rossz szó is. Valakit meglöknek ha a bevásárlóközpontban, már azért is eret vághat.

2010. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Minden ember más, ki érzékenyebb és lelkileg gyengébb ki erősebb. Legtöbb esetben az elkeseredettség és tehetetlenség érzés a kiváltó ok.
2010. máj. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem tudom, hogy az biztos igaz-e, hogy aki mondogatja, az figyel arra, hogy túlélje. Aki múltkor kiugrott az ablakon, az előtte egy nappal már mondta, csak a családtagjai nem vették komolyan. Még aznap reggel is mondta. Akkor sem vették komolyan, csak azt gondolták, hogy nehezen birkózik meg a problémájával, de azt nem, hogy ennyire. Aztán délután kiugrott a kilencedikről. Azt ember nincs aki túléli, ő sem gondolhatta, hogy túl fogja élni. Ráadásul mindezt úgy, hogy senki nem volt otthon.
2010. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ismerősöm aki mondogatta sokszor,senki nem vette komolyan,mondván hogy aki mondogatja az sosem teszi meg és mégis megtette.
2010. máj. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!