Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rájöttem, hogy kóros hazudozó...

Rájöttem, hogy kóros hazudozó vagyok. Hogyan tudnék megváltozni, leszokni?

Figyelt kérdés

Aki találkozott már a jelenséggel, kérem, segítsen!

Most ismertem fel a helyzetet és látom, hogy tönkreteszem a saját és a környezetem, a szeretteim életét is a hazugságaimmal és a ferdítéseimmel.


Köszönöm, ha válaszoltok!


2016. ápr. 7. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
megoldás a következő! Ne hazudj :)
2016. ápr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Kérdés, hogy el is hiszed a hazugságaidat, vagy tisztában vagy vele, hogy hazugság, és csak azért csinálod, hogy valamit kompenzálj általa?
2016. ápr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Alapos önismereti tréning kellene,s magadtól rájönnél.
2016. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Rájöttem, hogy kóros hazudozó vagyok."

Vagyis nem vagy az, hiszen akkor is hazudsz, amikor ezt írod.

:-)

2016. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

sok esetben a múltban elkövetett dolgaimról, a korábbi döntéseimről hazudok vagy kapcsolatokról, mert szégyellem azokat és úgy érzem, nem férnek bele abba a képbe, ami a fejemben van saját magamról. vagy szépítek. elferdítek jelentéktelen dolgokat is azért, h jobb színben tüntessem fel magam.

elég komoly problémák vannak az önbizalmammal és nagyon erős megfelelési kényszerem is van.

2016. ápr. 7. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megfelelési kényszer szokta kiváltani és a szigorú szabályok, akár otthoniak, vagy sok veszekedés, vagy ezek összessége.


Láttam már többeknél hogy alakul ez ki sok év alatt.


Nagyon jó, hogy ez neked feltűnt és tenni is akarsz ellene! Sokaknak fel sem tűnik, mert elbagatelizálják a dolgot, maguknak is hazudnak, megmagyarázzák, de hát dolgozik az ego, meg a kognitív disszonancia...


És még tudsz változni. Az, hogy ezt így írod le és így megfogalmazódik benned, és ide jutsz ezzel, sacc/kb 20 év körül lehetsz. 16-nál tuti több, 25-nél kevesebb.

Statisztikáimból és a széljárásból gondolom...


Bármikor képes az ember változni és te még szerintem abban a korban vagy, hogy ez menni is fog, ha jól csinálod.


De nem lesz könnyű.


Írj privátban, meg magadról és a fentiekről néhány dolgot!

2016. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Eloszor is ra kell jonodd arra hogy miert hazudsz es ha tudod azt a problémát orvosolni akkor orvosold ha nem megy akkor kérd szakember segítséget.Sok sikert a "gyógyulashoz"!
2016. máj. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!