Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Érdemes lenne...

Mi lehet ez? Érdemes lenne orvoshoz mennem? (Értelmes válaszokat, kérnék, köszönöm)

Figyelt kérdés
Orvos kerülő vagyok, ezért kérdezem itt. Nos, a tüneteim: háromszor fordult elő eddig, hogy sírógörcsöm lett, aztán a földre esek, remeg mindenem és az agyam se reagál rendesen. Ezek ilyen 20-30 percesek voltak eddig. Mostanában máshogy is viselkedem. Halálra gondolok, vagdosom magam. Megvan a háttere is (hosszú lenne, a lényeg az, hogy megviselt az élet mostanában). Örülnék az értelmes válaszoknak. Esetleg, ha valaki tud erre weboldalt akkor örülnék neki. 14/L
2017. márc. 4. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

"Megviselt az élet mostanában" Egy picit viccesen hat, egy 14 éves kislány szájából, azonban nem ítélkezem, amíg nem tudom a pontos indokot. Végülis egy közeli családtag halála is kiválthat ilyen reakciót.


A leírás alapján egy pszichológusra lenne szükséged, aki segít túllépni ezen a korszakon.

2017. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ide nem orvos kell pszihológus, a te korodban a vagdosás elég gyakori, a sírógörcsökkel nem tudom mi a helyzet. Leírnád kérlek miképp viselt meg az élet?
2017. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyan miért lenne "vicces", ha valakit már 14 évesen megviselt az élet? Gondolkodjatok, emberek!

Amit leírtál, az pánikroham lehetett. Akármennyire is orvoskerülő vagy, ezzel érdemes lenne felkeresned a háziorvosodat, ő valószínűleg elküld majd pszichológushoz. Nem kell ettől félni, ők azért vannak, hogy segítsenek neked. Esetleg írhatsz levelet egy pszichológusnak neten ha találsz valakit, de az az igazság, hogy személyes találkozó nélkül elég kevésre mennek (tapasztalat...).

2017. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha viccesen hat. Anyukám epilepsziás, a tesóm TICC-es (magántanuló is lett) és apukám külföldön dolgozik, hogy segíthessen (mellékesen: nem élnek együtt a szüleim, mert apu félrelépett). Nagyszüleim, rokonaim nincsenek. Az utolsó rokonom 3 hónapja halt meg.Kevés a segítség és túl sok a teher rajtam. Lehet csak én vagyok ehhez gyenge. Mégegyszer elnézést, ha a problémáim nem olyan nagyok. És tudom, hogy gyakori a vagdosás, de én nem szeretnék ebbe beletörődni. Köszönöm a válaszokat.
2017. márc. 4. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!