Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos panaszok, hogy is...

Szorongásos panaszok, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a történet a következő, régen 12 órás műszakban dolgoztam, sok szabadidővel emiatt, de 2017től már csak sima 8 órás 5 napos munkarendbe járok dolgozni, és most majdnem minden szombaton is menni kellett a reggeles műszakban is. Úgy kezdődött az egész, hogy emellett elkezdtem járni szórakozgatni is, mentek az éjszakázások (előtte sokáig nem jártam ennyit, max 1 hónapba 1x ittam) és volt egy durva két hetem, amit végig verettem, hétköznap is, mert hogy fiatalság bolondság, sokat nem aludtam, sőt mondhatni egyre szarabbul is aludtam emellett.

Aztán egyszercsak azt vettem észre ottbent, hogy elég furcsán érzem magam, szédülök, a látásomat is olyan érdekesnek éreztem, mintha néha messzebb lenne mi9nden ilyenek... gondoltam kialszom magam és jó lesz, de nem igen múltak el a tünetek, végig dolgoztam a hetet (mindez a durva 2 hét után) majd utána délutános voltam akkor is éreztem még, de nem mindig olyan intenzíven azt hittem már lesz vmi, de mint említettem, elég rosszul aludtam, és vasárnapról hétfőre aludni tudtam vagy két órát, erre hétfőn reggelre olyan szarul keltem, hogy reggel a buszon is szarul voltam, mikor beértem már szinte hányingerem volt, ezért hazajöttem és mentem orvoshoz, mondtam neki mi volt, mondta h kikészítettem magam, ez magával hozott 1 szorongást... mondom az szép, adott valerianat, azt szedegettem, de jobban nem éreztem magam tőle, úgyhogy irt fel Anxiront (5mg-osat) 2x1 et naponta kellett szedjek, és mondta, hogy menjek dolgozni, mert nem jó, ha folyton ezt figyelem, hogy szédülgök-e.

El is kezdtem szedni, a beteg tájékoztatóban az volt, hogy: "A teljes hatás 7-10 napos kezelés után alakul ki.".

Nekem az orvos nem mondta, hogy meddig szedjem, semmit nem mondott eről, ezért én 10 napig szedtem be napi 2x1-be. Jobban is érzem magam, ez biztos, mentem dolgozni is, ezt a furcsa látást amit irtam már szinte nem is érzékelem, de úgy érzem azért ez még mindig nem 100%...

De úgy látszik, h a betegtájékoztatót elég felületesen olvastam át, mert az is oda van írva, hogy nem szabad befejezni a kezelést, mert veszélyeztetheti a teljes hatás elérését.

Kicsit hosszú így, de gondoltam leírom a teljes szituációt. Szerintetek, vegyem be a többit is? Múlthét pénteken vettem be (pont 1 hete) az utolsót akkor járt le a 10 nap.

A neten olvastam h a teljes hatása (de ezt csak a neten találtam gyógyszertájékoztatón az anxironról) h a teljes hatás kifejtés 4 hét...

Úgy érzem, hogy talán ezek miatt nem vagyok még 100%os, hogy ráfeszülök ezekre, hogy mivan, most teljesen pozitivan próbálok gondolkodni, hogy semmi bajom csak beképzelem, de azért mégis az ember egészségéről van szó, és már nagyon is unom h vmit mindig figyelgetek...

Például, multkor elmentünk enni a munkahelyen az éttermi részbe, előtte úgy voltam vele, hogy na nehogy ott is beszorongjak, hát kb össze is jött asmúgy, akkor azon kezdtem el parázni, hogy mivan ha pánikolok, de nekem nem zsibbad semmim, meg nincsen semmiféle gombóc a torkomba, meg légszomj ilyenek. Csak úgy voltam vele, hogy azért mennék innen, vmit csinálnék, mert most elég rendesen rámjött, de direkt másnap megint elmentem enni oda, és akkor is éreztem, de akk meg direkt mondtam magamnak, hogy semmi, és mégse voltam úgy ahogy előző nap, ebből gondolom, hogy csak magamat stresszelem át, és azért nem múlik ez el....

Biztos h jobban érzem magam, de még mindig van vmi, néha vannak tünetek, ha elfeledkezek róla, pl társaságba beszélgetek hasonlók, akk meg nem is érzem...

Szóval lényegi kérdésem, hogy biztos, hogy jó ötlet volt abbahagyni 10 nap után a szedést? Ha 2x1el számolo, még van 15 napra való tablettám belőle...

Előre is köszi a válaszokat!


2017. márc. 10. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
A szorongás kialakulhat az ingerületátvivőanyagok átmeneti zavara miatt. Alvás közben töltődnek vissza ezek az ingerületátvivő anyagok, de ha nem megfelelő az alvás akkor lehet ez a következménye. Pszichiáter célzottan tudna gyógyszert írni, ami hatna az agy biokémiai viszonyaira és ezzel a szorongást megszüntetné.
2017. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szorongás is okoz ingerületátviteli zavart amitől rosszul vagy (szívritmus zavar, karzsibbadás, arczsibbadás, idegesség) amitől még jobban stresszeled magad és még rosszabb lesz a helyzet :S


Én már csak tudom.

Nekem gyomoridegem volt.

Ha menni kellett valahova vagy jöttek hozzám akkor egyből fura érzés volt a gyomromba.

Ez így ment 6-8 évig amivel oda jutottam, hogy ráment a bolygóidegemre ami behálózza majdnem az egész testet, de a létfontosságú szervek mindegyikét.

Szóval ha gyomorideget kaptam akkor jött a szívritmus zavar és legrosszabb esetben pedig ingervezetési zavar amitől egyszer csak elkezdett verni 140-160-al a szívem és elgyengültem.


Szóval szerintem inkább szedd amit kell mintsem, hogy rosszul legyél.

Én most Rivo-t szedek ami egész kellemesen ellazít bár még csak 2 hete szedem.

Bár nálam durvább volt a helyzet, sajna durván rosszul tud lenni az ember az ilyen pszichés betegségtől :(

2017. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!