Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamok testnevelés...

Pánikrohamok testnevelés órán. Érdemes elkerülni vagy kényszerítsük bele az illetőt?

Figyelt kérdés
A lányomat (17) generalizált szorongással diagnosztizálták, amelyhez pánikrohamok is társulnak a testnevelés óra hatására.Nincs elhízva, sőt sportos, rendszeresen sportol de van egy szadista tesitanáruk aki állandóan megalázza. A pszichiáter nem mondott rá semmit, de szerintetek érdemes lenne felmentetni tesiből vagy tényleg bele kell őt kényszerítsük?

2017. márc. 12. 16:01
 1/7 anonim válasza:
Mármint milyen tünetek jelentkeznek ha tesizik? Elájul?
2017. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A testnevelés óra nem egy olyan helyzet, amivel egész élete során találkozni fog, így talán jobb megoldás lehet a felmentés.
2017. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a tanárt kellene lecserélni, talán elmúlnának a pánikrohamai.. de mivel én is pánikbeteg vagyok és generalizált szorongó, jobb ha belemegy a helyzetbe az ember attól amitől fél, mert előbb utóbb több helyen jön rá és ezzel beszűkíti az életterét, azaz előbb utóbb agóra fóbia is kialakulhat. a tanárral azért elbeszélgetnék.
2017. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ne kenyszeritsd, annak semmi ertelme.
2017. márc. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehogy már a lányod kényszerüljön szenvedni, egy elmebeteg pedagógus miatt!Panaszt tenni az igazgatónak és plusz felmentést kérni.Ha ez így nem működik, akár iskolát váltani!Nekem lenne néhány keresetlen szavam ahhoz a tanárhoz!

Nem szabad kényszeríteni! Én is voltam pánikbeteg.A pánikbetegség nem hiszti! Valós tünetekkel jár.Ha sokszor kénytelen elszenvedni a rohamokat, az csak árt testileg, lelkileg.Hogy csak egyet említsek: rohamok alatt megemelkedhet jócskán a vérnyomás is, ha ez sűrűn előfordul, természetesen károsan hat és akár állandósulhat is.

Ha a pánikbetegségnek nincs megmagyarázható oka, az is rossz, de az megint más eset.Ez a ti esetetek nem egy olyan dolog, amire azt mondhatjuk, hogy meg lehet vele küzdeni, szembe kell vele nézni, stb.Ő nem sokat tud tenni sajnos a tanár ellen.A tanár pedig nem fog megváltozni.Így ez egy felesleges, értelmetlen szenvedés maradna a lányod számára.Ez nem olyasmi, mint mikor valakinek a buszozástól lesz pánikrohama.

2017. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Húha remélem elolvasod a válaszomat.


Ugyanígy voltam, pszichiátriára is jártam, amiért tesi órán engem folyton megalázott a tesi tanárom. Ráadásul én pont kétbalkezes kétballábas vagyok.


Az orvostól kaptam nyugtatót amit minden nap be kellett vennem amikor tesi órám volt. De semmit sem segített.


Azóta már a sport hallatán is szorongani kezdek, nagyon nagy benyomást tett ez rám, még baráti körben a csapatjátékok miatt rámjön egy szégyenérzet. Nem tudok sportolni, számomra a sport egy stresszt jelentő valami, amitől nagyon félek.


Nem tudom mi segítene, de azt tudom, hogy ha kényszerítitek, nagyon rossz lesz neki.


25/N

2017. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmikeppen sem szabad belekenyszeriteni, mert a felnottkorara is hatassal lehetnek kesobb ezek a rossz elmenyek. Szerintem mindenkepp mentessetek fel a leanyzot es tegyetek panaszt is az igazgatonal! Ne viccelj, ilyen fiatalon pszichiatriai panaszokat okoz a tanar egy diaknak, ez nem normalis dolog!
2018. febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!