Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Házilag, hogy lehet kigyogyuln...

Házilag, hogy lehet kigyogyulni a szorongásból?

Figyelt kérdés
Tehát sok ideje nagyon nagyon idegeskedős vagyok... utána is olvasgattam, illik rám a szoc fóbia, generalizált szorongás, és a depresszio is. Így nyilvánvalóan nem lehet normálisan élni, idegeskedni mindentől ami vár rám. Dolgozni sem tudok, nem azért mert lusta vagyok, mint ahogy sokan hiszik, hanem mert rettegek, h elcseszem, elrontom, kevés vagyok hozzá, buta vagyok... Nem akarok így élni, tehát szeretnék egyszerű megoldási opciókat, vagy akár ötletet, h miféle állást lehet ilyen mentalitással csinálni, amitől egy magamfajta nem stresszelne.
2017. márc. 12. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A hozzátartozók segítségére szükség van. Egyrészt hogy anyagilag támogassanak addig amíg saját jövedelemforrást hozol létre. Másrészt a létrehozásában is segítenek. Falun például erdőt lehet telepíteni ha van olcsó és mezőgazdasági művelésre alkalmatlan föld. Bár az sok év múlva hoz bevételt. A lehetőségektől függően a lakásod is kiadhatod és például szülőnél laksz. De volt amikor önellátó voltam a szüleim gazdaságában, és ott nagyobb úrnak éreztem magam mint egy idegen munkahelyen mérnökként. Mert elsősorban lelki nyugalom volt a köbön, meg hát szabadság is. Szóval némi találékonysággal elkerülhető az hogy egy munkahelyen kelljen stresszelni és szenvedni.

Vagy találsz egy otthonról végezhető munkát, bár erre nagy a kereslet és ha van is ilyen akkor azt mindig rokonoknak ajánlják fel a munkaadók.

Meg külföldi munkára is gondolhatsz, mert ha érzed hogy szabadabb légkörben vagy akkor nem jelentkezik a leírt probléma. Ismertem valakit aki szociális fóbiás volt, de kiment Ausztráliába kalandozni, feketemunkákat vállalt narancsszüreteken hogy a költségeit fedezze, vett egy kombit és abban aludt és megkerülte vele a kontinenst. És elmondása szerint el is felejtette hogy valaha idehaza szociális fóbiája volt.

2017. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Relaxációt ajánlok, rendszeresen. Pl. Youtube-on sok ilyen vezetett relaxáció van, de magadtól is lehet. Ezen kívü ha van rá egy kis pénzed, ajánlom az autogén tréninget.
2017. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!