Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszakai pánikroham?

Éjszakai pánikroham?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta tart ez, és kb 3 naponta történik meg. Általában elalvás után pár perccel, amikor már alszok, de még valahol az elalvás ébrenlét közben vagyok. Nem tudom jobban elmagyarázni :D

És felkelek egy olyan nagy félelemmel, mintha nem kapnék levegőt, hevesen ver a szívem. Mintha valaki felriasztana, én meg azt se tudom hol vagyok, és elkap egy halálfélelem, hogy most lehet épp szívrohamom van és meg fogok halni. De ez az egész kb 5-6 másodpercig tart. Utána minden kitisztul és látom hogy semmi baj sincs. És még gyorsan dobog a szívem de csak mert megijedtem, de amúgy pár másodperc alatt meg tudok utána nyugodni. De sajnos már egyre gyakrabban fordul ez elő.


Eddig azt hittem normális, de elmeséltem anyukámnak, páromnak, barátnőimnek, de eddig senkivel sem volt ilyen.


Lelki oka tuti nincs, mert jelenleg nincs semmi olyan az életemben, ami miatt én sokat aggódok. Maximum a halál az amin mostanában sokszor gondolkodok. Lehet amiatt van?

Vagy valami szervi baj lehet?


21/L



2017. márc. 16. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jól írtad le. Ez a pánikbetegség kezdete. Akkor jön, amikor az ébrenlét átbillenne alvásba. Én csak azt tudom javasolni, hogy ha jön, éld meg tudatosan, figyelve, hogy mi történik. Csak ne ijedten várd, és soha se kezdjél el zihálva lélegezni. Csak nyugiba. Nyugtasd is magad. Hidd el, még soha senki sem halt bele pánikbetegségbe. Elmehetsz a háziorvoshoz, és ha elmondod neki a panaszodat, felír nyugtatót. Frontint, vagy xanaxot, és csak szükség szerint szedve. Ja és a háziorvos kivizsgáltat. Labor, EKG, röntgen stb. Tuti, hogy nincs szervi bajod, de egy ilyen kivizsgálás nem árt senkinek...
2017. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából próbálnám én ezt nyugodtabban kezelni, csak annyira gyorsan történik, hogy szinte még magamnál se vagyok.

Tényleg szinte csak pár másodpercig tart, amíg felriadok. Néha olyan mintha a testem felkeltene mert nem veszek levegőt és kezd megállni a szívem. Tudom hülyén hangzik de kb így tudnám elmagyarázni :D és felkelek, 1-2 másodpercig nem veszek levegőt, és utána minden nyugis, rájövök hogy csak aludtam, és nincs semmi baj, tök jól vagyok.

2017. márc. 16. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb, amit tehetsz, hogy hozzászoksz. Pár hónap még semmi, majd pár év múlva. :) Sajnos gyógyszer mellett is előfordul, nem lehet teljesen megszüntetni.
2017. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alvási apnoénak is nézz utána.
2017. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!