Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki van itt aki volt ilyen...

Valaki van itt aki volt ilyen helyzetbe?

Figyelt kérdés
Depressziós epizódba küzdök.Egyre nehezebbek a hétköznapjaim.A rettegés,kilátástalanság,halálfélelem,rosszullétekkel küzdök mindennap.Félek hogy megbolondulok.Persze ezt nem akarom 26évesen és még szeretnék anya is lenni egyszer.Félek hogy komoly betegségem van.Nem szeretem már a munkám se.Vissza szeretném kapni a régi életem.Ez így nem élet mert csak mindennap úgy vagyok mèg egy nap amit túl kell élnem.Iszonyat fáradtnak érzem magam.Nincs kedvem/erőm semmihez.Úgy érzem teher vagyok a páromnak.Már anyagi gondok is vannak amiért én most nem dolgozok.Elegem van ebből az egészből.Azt szeretnèm újra legyen erőm és kitartóan menjek a céljaim után.Szeretnèk élni,kikapcsolodni,újra társaságba járni.Nem rettegni mindentől.Fogalmam nincs can e ebből kiút.Néha már azt se tudom ki vagyok èn.Idegennek érzem az agyam a testemtől.Furán hangzik tudom.Párom segíteni szeretne de nem tud ő se.Tisztába vagyok vele hogy csakis én tudom ebből kihúzni magam.Félek hozzákezdeni de persze azt se tudom hogyan kezdjem.Egyáltalán leszek e újra normális.Nagyon de nagyon szenvedek így,es komolyan félek hogy az idegeim felmondják a szolgálatot.Tudom pszichiáterhez menjek vissza hogy rosszabbul vagyok.De mégis mit tegyek addig,mit próbáljak meg?Köszönöm előre is.Frontint szedek napi szinten.
2017. márc. 18. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne sajnaltasd magad hanem kezdj hozza!

Dolgozni kene hogy ne legyenek anyagi gondok. Ha nem jo akkor valts munkhelyet.

Ne várd hogy majd magátol megoldódik minden.

A parodnak meg hagyd hogy segítsen. Mi lenne ha megunná ezt es elhagyná? Na akkor lennel igazán bajban.

Hogy lettél depresszios?

2017. márc. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem sajnáltatom magam!Depresszios az előzö párom miatt aki elnyomott,mindenkivel megromlott anno a kapcsolatom.Szèttíport lelkileg.Mielőtt azt hinnéd őt hibáztatom nem mert,én választottam akkor így jártam.Bátrabbnak kellett volna lennem és nem tűrni évekig.Közbe meghalt a mamám.Hagyom a páromnak hogy segítsen de ő se tud mit tenni.Nem ez jön le a szavaimból hogy kiakarok belőle jönni de nem tudom hol kezdjek neki.
2017. márc. 18. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Jól írtad, hogy menj vissza a pszichiáterhez, és írass föl antidepresszánst. A másik, hogy szerintem pszichoterápiára is járj. És igaza van az előzőnek is abban, hogy kezdj el dolgozni, a tevékenység is segít.
2017. márc. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egzisztenciálsi krízisem, kb. az egész huszas éveim, nem találtam a helyem, a végzettségemmel nem tudtam elhelyezkedni, szorongó is voltam, ami szintén rontotta a munkaképességemet. Pedig egyébként mindig szorgalmas voltam, jó eredményekkel végeztem mindig. 30 évesen az öngyilkosság szélére kerültem. Ekkor kezdtem el olvasgatni a Zsoltárok könyvét, és rájöttem, hogy létezik gondviselés. Az életet nem a vakvéletlen irányítja azok számára, akik Istenhez fordulnak, hozzá kiáltanak. Már korábban is sokat olvastam, kerestem szellemi témákban, de ekkor a mélyponton állt össze a kép, és került helyére a hiányzó láncszem: hogy van gondviselés! Nekem ez 180 fokot fordított az életemen, hozzáállásomon. Korábban, huszas éveimben, többször előfordult, hogy ha nehézség jött inkább feladtam, felrúgtam, amibe belekezdtem, nem tartottam ki, mert azt gondoltam, úgyis csak hiába küzdök, s rosszul fognak alakulni a dolgok. Az estleges negatívumokra, kudarcokra koncentráltam.

Miután megtértem Istenhez, tudtam ,hogy nem létezik, hogy ha valaki mindent megtesz lelkiismerete szerint, és Istennel jár, akkor ne boldogulna (nem luxusszintre gondolok). Jézus is tanítja a gondviselést:

Mát.

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Nagyon praktikus az utolsó versszak is!

2017. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miutáűn bekövetkezett fejben a változás, néhány hónapra rá megszültem az ötletet, hogy tanulok még valamit a meglévő végzettségemhez, egy kétéves levelező képzésen. Azt elvégeztem, és fél évre rá lett vele az első munkám. Fel kellet Pestre költöznöm. No, ez a hely nagyon nem vált be, mobbing áldozata lettem, a kollegám, akinek be kellett volna tanítania, ki akart fúrni. De nem adtam fel. Rá egy évre sikerült találnom korábbi városomban munkát, mind emberileg, mind szakmailag, mind anyagilag sokkal jobb körülmények között. Évtizednyi szenvedés és küzdelem után sikerült a helyemre kerülni, mintegy 10 éves fáziskéséssel kortársaimhoz képest :)
2017. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy ez a munkahely összejött, Istennek köszönhetem, tudom, hogy csoda. Nemrég hallottam a rádióban, hogy ,ugye, Izrael népét az Úr sok csodával mentette ki Egyiptomból , s aztán az ígéret földjének bevételekor és sok csodával segítette őket. Hozzáfűzték ehhez, hogy "a csoda kötelez". Aki csodát kap, mint plusz igazolást, attól joggal lehetnek Istennek elvárásai. Ezért hirdetem a szabadítását! :)
2017. márc. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja egyébként, amikor ögy akartam lenni, jártam pszichológushoz is, az is segített, illetve ő beszélt rá, hogy szedjek a szorongásra gyógyszert. Nem hittem korábban, hogy gyógszer segíthet, de bevált (Citalopram) azóta is szedem, és javított az életminőségemen, munkaképességemen.
2017. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!