Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretethiánnyal lehet bármit...

Szeretethiánnyal lehet bármit is kezdeni?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz gyerekkorom volt, traumát trauma követte több mint 10 éven át. Ezek mellett a velem élő emberek is megkeserítették a mindennapjaimat, testvérem erőszakkal, nagyszülő meg tudatos gonoszkodással.

Sose ölelt meg még senki, max köszönés gyanánt. Senki se mondta, hogy szeret. Még nem volt kapcsolatom, pedig itt vagyok 21 éves, és az se mondhatò el ròlam, hogy otthon ülős 'gyík' vagyok. Volt egy enyhébb drogos korszakom is. Nagyon kicsi az önértékelésem, önbecsülésem is. Még itthon élek, itt képesek a 5-10 éves hibáimat felemlegetni. Pl 13 évesen gyakran ott hagytam a kaját, máig heves a vita amikor ebédet szedünk, hogy ne szedjek sokat mert mindig ott hagyom. Így általában nekem jòval kevesebb is jut. De ez csak egy példa a sok közül. Persze anyám szeret, tudom is, de sose éreztem igazán. Nagyon sok dologban javultam, viszont úgy érzem negrekedtem és nem tudom, hogyan tovább. Pusztán, ha hozzám ér valaki, akárhogyan is, odakapom a kezem az övéhez reflexszerűen.

Mi segíthetne szerintetek? Szeretném magam megszeretni, de nem tudom, hogy. Egészséges ember akarok lenni. Költözés segítene? Van munkám, de megtakarításom még maximum 1. havi lakbér + 2 havi kaukciòra és egyhavi kajára elég.

Vagy keressek társat, aki szeret? De nem akarok szeretet után futò idiòta lenni, mint egy drogfüggő, s naponta várni a szeretet adagomra... Segítseket, kérlek.



2017. márc. 20. 07:21
 1/4 A kérdező kommentje:

21F

Ja, és hajlandò vagyok hazugságra is annak érdekében, hogy cool legyek. Magamnak is bebeszélem akár.

2017. márc. 20. 07:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia ismerkedj emberekkel ... Keres hobbit is pl:sportolj 💪meg nem is tudom tanulj meg fozni ilyenek.. Huh sajnallom a gyerekorod :( meg az miyen mar hogy, keveset ehetsz :(( tenyleg sajnallak de his el nem csak te vagy igy kepzeld nekem egeszsegugyi probelaim vanak sokszor mutottek meg most se vok valami jol ...suliba is nagyon sokkat hianyoztam de visszont jol tanulok ✌✌te is lass magadba valami pozitivat moat vegzek a marketing szakmamaval aztan szeretnek menni apollononek csak apukam mar nem akar engedi sehova es ez maiatt nagyon sokkat sirok 😯😯
2017. márc. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hali, a szeretet hianyra a jo megoldas lehet az ha adsz masnak. Idovel, mivel adsz te is kapni fogsz, lehet hogy mashonnan de beinditasz egyfajta korforgast. Koltozz el, kezdj uj eletet, ha lehet igy mondani. Rendezd at a napirendedet, allits fel uj celokat es a sok valtozas teged is meg fog valtoztatni. Jo otlet lehet hogy pl elmesz onkenteskedni valami telepre heti ketszer. Ott megismersz uj embereket, egyfajta cel es hobby is egyben. Ne kepzeld azt hogy beteg vagy, egyszeruen csak most erkezett el az ido a valtozasra. Sok sikert kivanok. :)
2017. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó jól mondja. A szeretet érdekes dolog. Minél többet adsz belőle, annál többet birtokolsz. És ez nem holmi vallásos, vagy ezós maszlag, hanem egyszerűen így van bedrótozva az ember.
2017. márc. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!