Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges módon félek a magas...

Beteges módon félek a magas vérnyomástól és állandóan méregetem a vérnyomásomat, mit lehet ezzel tenni?

Figyelt kérdés

Mindezt anélkül hogy bármikor is magas lett volna. De félek tőle hogy valamikor az lesz, és mindenféle érzést képes vagyok annak tulajdonítani, hogy biztos felment a vérnyomásom. Nagyjából mindent arra fogok, az jut először eszembe.

Azóta van ez mióta durva dolgok történtek a környzetemben pár éve magas vérnyomással kapcsolatban, valószínűleg jól megviselte a lelkemet és azért tartok így tőle


2017. márc. 20. 20:20
 1/2 Molyember ***** válasza:
Mondanám, hogy menj pszichológushoz, de úgyse mész. Viszont, ha így folytatod, magas lesz.
2017. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát igen... pszichiáter nem ártana...


Főleg ha évek óta van ez, akkor ide már nem árt valami nyugtató.

Rivotril pl. nagyon jó.

Én mindig a szívemmel voltam elfoglalva mert a stressz miatt sokszor félreütött aztán egyfolytában azt néztem jól ver-e, vagy ver-e egyáltalán :D

Tudom, hülyén hangzik de eléggé rá tud állni az ember az ilyen hülyeségekre :(


Kaptam 0.5mg-os rivo-t és annak a felét reggel, másik felét délután veszem be és kellemesen ellazít.

Igaz az első héten jól álmosított de legalább nem figyeltem semmire :D


Nekem sajnos szociális fóbiám vagy mi a feném van.

Itthon tök jól elvagyok, ha mennem kell valahova akkor már kicsit izgulok, viszont ha olyan helyre kell mennem ahol sokan vannak na ott végem van.

1 hónapja voltam pszichiátrián és tömve volt a folyosó bakker, nem oda vártak, senki nem volt előttem, bent volt egy beteg és én lettem volna a következő.

Recepción megkaptam a sorszámom. Olvasom rajta, hogy várakozók száma: 0

na még örültem is hogy alig kell várni...

erre megyek fel az emeletre és tömve a folyosó vagy 50 ember bezsúfolva...

30 másodpercet bírtam ki aztán mentem is ki a levegőre :D

2 perc után visszamentem és már kerestek is de nagyon gáz volt...


1 hét múlva megyek vissza hát akkor kiderül mennyire hatásos a Rivo, meg mellette szedek SSRI gyógyszert.


Na nagyon elkalandoztam bocsi.

A lényeg, hogy nem ártana kezeltetned magad mert az ilyen dolgok idővel eléggé el tudnak fajulni.

Régen is izgulós voltam ha menni kellett valahova vagy sok ember között voltam de nem ennyire brutálisan.

Nehogy Neked is az legyen, hogy egyre jobban rápörögsz erre a dologra.


Gondolom ha van benned egy kis pia akkor az eszedbe nem jutna a vérnyomásodra gondolni :)


Amikor volt bennem pia (nem kell sok mondjuk 1 pohár sör)

olyan szinten elmúlt az ilyen szociális fóbiám, hogy 1000 ember közé is bemennék totál meztelenül

2017. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!