Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom, hogy autista...

Honnan tudhatom, hogy autista vagyok?

Figyelt kérdés
Szinte minden tünet stimmel nálam,amelyek megnehezítik a szociális életemet,szóval nem kell elmagyarázni.Nagyon sok tevékenység van,amire képtelen vagyok és amik fogyatékosságra utalnak.Talán annyival vagyok másabb a többi autistától (már ha az vagyok),hogy én tartom a szemkontaktust az emberekkel,bár ritkán beszélgetek velük.(Nem is akarok).Már egészen kicsi korom óta visszahúzodok a társaságban,nem érzem oda valónak magamat.Nem tudom jobban megfogalmazni...Ezek a tünetek jelen vannak a mindennapjaimban és nagyon megnehezíti a dolgomat.Voltam kivizsgáláson,de a pszichológusok nem is figyeltek rám,semmi értelme nem volt.Így negatív lett az eredmény,és úgy érzem,hogy valamit rosszul csináltak.Több napig bent tartottak,de ahogy írtam,nem foglalkoztak velem.Honnan tudnám kideríteni,hogy tényleg autista vagyok? Ez az egyetlen betegség,ami 90%-ban megegyezik a személyiségemmel.
2017. márc. 23. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Megkeresel egy olyan intézetet, ahol ezt diganosztizálják, és ha indokoltnak tünik az eseted, akkor végigtesztelnek. De arra készülj fel, hogy ez sok napos vizsgálatsorozat.


Éppen ezért az internetes "tesztek" nem érnek semmit, abból nem lehet megállapítani, ha valaki autista.

2017. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én nem interneten csináltattam...Azt tettem,amit Te most leírtál.Kivizsgáltak.Csak eléggé lusta dokik voltak.
2017. márc. 23. 14:46
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Miert akarsz autista lenni?
2017. márc. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok az lenni.Csak MINDENKI azt mondja,hogy nem vagyok normális,fura vagyok.Ezzel én is így vagyok,és azért lenne fontos egy diagnózis,hogy ne így álljanak hozzám az emberek.Ne b..szogassanak azért,mert ilyen vagyok,akkor a tanárok is kegyesebbek lennének hozzám és nem kéne magyarázkodnom,hogy miért nem merek sokszor megszólalni,vagy esetleg miért nem tudok figyelni,illetve miért nem tudom bekötni a cipőmet.(Igen,arra se vagyok képes).
2017. márc. 24. 06:31
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

HA autista lennél és erröl lenne diagnózisod, attól kezdve MO-on értelmi fogyastékosnak tekintene mindenki és ezzel elásod magad egész életedre.


Sajnos MO-on még az emberek nagy része nem fogja fel, hoyg egy autista NEM hülye, söt az esetek jó részében éppenhogy sokkal okosabb az átlagnál, csak részben máshogy van szervezödve a kivülállókhoz való kapcsolata.

2017. márc. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján nem vagy autista. Mellesleg mi az, hogy a "lusta dokik" voltak? A kivizsgálás nem abból áll, hoyg folyamatosan kérdezgetnek meg gyötörnek, hanem megfigyelnek, és a viselkedésedet értékelik.


Ha ezek alapján nem tartanak autistának, akkor garantáltan nem vagy az.

2017. márc. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

Ha felnőtt vagy, akkor egyes egyedül a Delej utcai Autizmus Alapítvány hivatott diagnosztizálni - ez azonban fizetős. Kb. 20-21 éves korig azonban fordulhatsz olyan gyermek és ifjúsági pszichiátriához, ahol van autizmus diagnosztikai centrum (pl. Vadaskert).


Az autizmus azonban jóval összetettebb annál, mintsemhogy valaki visszahúzódó. Olyan tünetek fennállását vizsgálják, mint például az érzékszervi túlérzékenység, a repetitív mozgások és cselekvések. Ami fontos, hogy mindenképpen a gyerekkori (különösen a 4-5 éves kor közötti) állapot a mérvadó a diagnózis során, ezért a szülőket is mindenképpen be kell vonni, nekik is ki kell tölteniük pár tesztet a gyermekük akkori állapotára vonatkozóan. Enélkül nincs érdemi diagnózis.


(A magasan funkcionáló autisták jelentős része tud szemkontaktust tartani, ez nem szempont.)

2017. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Budapesten voltam a Vadaskertben,még 3 évvel ezelőtt.Csak ültem reggel 9-től délután 4-ig és nem ettem,nem ittam,még hugyozni se keltem fel.Senkihez nem szóltam,szerencsére mások sem akartak velem társalogni.Tehát nem úgy viselkedtem,mint a többiek,ez messziről érződött.És én mindenhol így viselkedek,csakis itthon eszek,inkább éhen halok,minthogy mások lássák azt,hogy én hogyan kajálok,iszok,sétálok,mozgok,stb...Ezek az információk sem azt szolgálták,hogy valami nem stimmel velem,inkább elküldtek máshova kivizsgálni.Azóta sincs eredmény.
2017. márc. 24. 14:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy valaki autista legyen, nincs szükség hivatalos papírra. Ha autistának érzed magad, és úgy tapasztalod, hogy az autisták számára ajánlott fejlesztések, tanácsok számodra hasznosak és hatásosak, akkor csináld őket. A neten van egy csomó infó felnőtt autistáknak, fórum, youtube csatorna, cikkek stb. Nem kell hozzá orvosi diagnózis, hogy ezeket megnézd és alkalmazd a mindennapi életedben.
2017. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

# 8: Hát a Vadaskertben pedig abszolút értenek hozzá, szóval ha ott azt mondták, hogy nem vagy autista, akkor nem vagy az.

Egyébként amit itt felsoroltál, az sem autizmusra utal, inkább valamilyen mentális problémára (van több auti is a környezetemben, egyikükre sem jellemzőek azok, amiket te magadról írsz). Ez inkább valamilyen komoly szociális fóbia lehet.

2017. márc. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!