Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit érez az, aki skizofrén?

Mit érez az, aki skizofrén?

Figyelt kérdés
Mik a tünetek? Aki szenvedett valaha ebben, miket érez, lát, hall, tapasztal magával kapcsolatban? A skizofrénia gyógyítható véglegesen vagy csak szinten tartható?

2017. márc. 25. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

Ugyan azt érzi mint Te, csak másként reagál rá.


Sajnos egy kis ideig szinten tartható.

Majd jön a demencia is egyidejűleg.


Nincs rá biztos gyógymód.

2017. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De a demencia az nem időskori probléma? Fiatalkorban is jelentkezhet? És úgy érted, hogy akinél skizofréniát állapítanak meg, az nagy valószínűséggel egy idő után visszafordíthatatlanul elbutul?
2017. márc. 25. 14:53
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

A demencia időskori elbutulás - de már közép korosztályban is tapasztalható, ... az sem javítható.


A skizofrénia sem, csak szinten tartható.


Egy iszonyúan nagy teher annak akinek napi feladata még sok egyéb más teendő.

Az ilyen betegek, ha már súlyos, akkor 24 órán át vigyázni kell rájuk.


Tehát dönteni kell, és nehéz döntés.

Tudom.

Vagy, vagy.

Ugye nem kell ragoznom?


Egy idős házaspárt megkérdeztek, hogy miért ápolja a párját, hisz már nem is emlékszik a nevére sem.

És azt válaszolta a férfi: "nem baj, elég, hogy én emlékszem Őrá".

2017. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#3 voltam és még annyit, hogy híres emberek is küzdenek hasonló bajjal, ... Pl. (már nem él) Colombo hadnagy is elbutult. Ő aichemmer kórban szenvedett.
2017. márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Ne keverjétek össze a skizofréniát a demenciával, elbutulással! Igaz, régebben nevezték a skizofréniát demencia praecoxnak, de ez egy teljesen hibás elnevezés, csakúgy, mint a tudathasadás. A skizofrénia nem jár elbutulással.


A tünetek nagyon változatosak, főleg a gondolkodás zavara jellemző, de ezen kívül zavart szenved az érzékelés, az érzelmi élet, de még a mozgás is.

Egyelőre nem gyógyítható, de teljesen szinten tartható megfelelő kezeléssel.

2017. márc. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pontosan így értettem én is.


Nem lett összekeverve a demencia és a skizofrén, ha annak látszik a válasz, akkor elnézést a fogalmazásért.


#1, #3 voltam és #5-nek írtam.


Ami közös bennük, hogy a páciens mindenképpen folyamatos felügyeletet kapjon.

Abban az esetben, ha már a kór(ok) nagyon előre haladott(ak).

Ezek mind agyi (neurológiai) problémák, csak az agy más területeit érintik.


A skizofrénia ma sem gyógyítható, csak szinten tartható, nincs rá gyógyszer.

Ahogy a demenciára sincs és az aichemmer korra sem.


Mindegyik betegség a betegre való tekintettel, folyamatos felügyelet igényelhet a betegség súlyosságtól függően.


Egy egészséges embernek nagy teher, hogy kötött lesz az élete. Pl. a folyamatos gondoskodás végett.

2017. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Rosszul tudod. Ma már egy gondozott skizofrén nem igényel felügyeletet, tanul, dolgozik, gyereket nevel, háztartást vezet, szerelmes, szórakozni jár, egyszóval úgy él, mint bármelyikünk. Azok a betegek igényelnek felügyeletet, vagy intézeti elhelyezést, akik már 30-40 éve, vagy régebb óta betegek, amikor még nem voltak korszerű gyógyszerek, és nem kaptak időben megfelelő kezelést, illetve akiknél nem biztosított a folyamatos gondozás, és kezelés, illetve vannak tragikus esetek, amikor igen fiatalon kezdődik, és súlyos maradványtünetei vannak, de ez szerencsére ritka.
2017. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"illetve vannak tragikus esetek, amikor igen fiatalon kezdődik, és súlyos maradványtünetei vannak, de ez szerencsére ritka."


Utolsó, mit értesz nagyon fiatalon alatt? Tiniként? 20 év alatt?

2017. márc. 25. 21:18
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

#6 os vagyok.


Szerintem teljesen ugyan azt írjuk le Neked, ha alaposan végig olvasod.

Csak más kifejezéssel.


A súlyosság, és a teher viselés.

stb.


A skizofrén "szerelme" pl. instabil.

Egy egészséges emberhez képest.

2017. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, a skizofrénia egyik altípusára jellemző, hogy igen fiatalon, kamaszkorban kezdődik.
2017. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!