Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lenne pár kérdésem az érzelmi...

Lenne pár kérdésem az érzelmi zsarolásról, lelki erőszakról, és annak kezeléséről, illetve elhárításáról?

Figyelt kérdés

1.Honnan ismerhető fel,ha vki be akar folyásolni(erőszakkal),és irányítani?

2.Milyen személyiségjegyekkel rendelkezik az érzelmizsaroló?

3.Hogy lehet elérni,hogy szálljon le rólam, konfliktusokat kerülve persze?

4. Miért van az hogy az ilyen típusú embereknek lételemük a konfliktus (itt nem az értelmes és hasznos vitáról beszélek,hanem a másik ember elnyomásáról,kvázi leuralásáról)?

5.Miért megy fel a pulzusom,meg van légszomjam, amikor valaki érzelmileg vagy lelkileg zsarol,manipulált, kihasznál?

6.Miért jó nekik,ha bűntudatot keltenek,kioktatni,fölényeskednek, beletaposnak a lelkünkben az áldozatuknak?

7. Miért mindig a jószívű, kedves, lelkiismeretes embereket bántják az ilyenek?



2017. márc. 29. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
A kerdeseidre nem tudok valaszt adni, de a megoldas ha nem hallgatsz az erzelmeidre, a legjobb ha teljesen kiolod oket magadbol es ezutan nem lesz rajtad tobbe tamadasi felulet es egy sokkal jobb elet ele nezel. Ne a zsarolot valtoztasd meg, hanem sajat magadat!
2017. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én mindig az intuitív megérzéseimre hallgatók és sosem próbáltam elnyomni az érzelmeimet. Ha megpróbálnám se tudnám,mert én érzelmes ember vagyok.

Aki könnyen elfojtja az érzelmeit,annak ez egyszerű,de nem mindenki olyan.

És nem fogok megváltozni azért,hogy elfogadjanak,aki szeret,az bárhogy elfogad!

Nem vagyok hajlandó mást mutatni,mint amit érzek,mert KÉPTELEN vagyok rá!

2017. márc. 29. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Más esélyed pedig nincs, így az érzelmi zsarolók kiszologáltatottja leszel életed végéig.
2017. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

1.Honnan ismerhető fel,ha vki be akar folyásolni(erőszakkal),és irányítani?


Ez a 22-es csapdája, mert ha felismernéd, akkor kezelni is tudnád, tehát ha nem tudod kezelni, akkor fel sem ismered (csak utólag).


2.Milyen személyiségjegyekkel rendelkezik az érzelmizsaroló?


Erre nincs egyértelmű, adekvát válasz. Sokféle személyiségtípus viselkedési repertoárjában szerepel az érzelmi zsarolás, a nárcisztikustól a passzív agressszívig (ráadásul ezek teljesen ellentétes személyiségtípusok).


3.Hogy lehet elérni,hogy szálljon le rólam, konfliktusokat kerülve persze?


Konfliktusokat kerülve sehogy. Pont az lenne a lényeg, hogy állj ki magadért, a saját igényeidért, véleményedért, jelezd vissza, hogy hogyan hat rád a másik viselkedése. Asszertív magatartással lehet elérni, hogy leszálljanak rólad, ami teljesen ellentétes a konfliktuskerüléssel.


4. Miért van az hogy az ilyen típusú embereknek lételemük a konfliktus (itt nem az értelmes és hasznos vitáról beszélek,hanem a másik ember elnyomásáról,kvázi leuralásáról)?


Ennek is számos oka lehet, nagyon eltérőek. Az viszont egészen biztos, hogy nem szándékosan csinálják. Nincs más eszközük.


5.Miért megy fel a pulzusom,meg van légszomjam, amikor valaki érzelmileg vagy lelkileg zsarol,manipulált, kihasznál?


Mert valamilyen korábbi, elfojtott élményedet idézi fel. Valószínűleg ez a viselkedés valamelyik szülődre jellemző, a szülőkre pedig nem lehet haragudni (az le van tiltva), ezért indulatáttétel keletkezik benned, amikor ilyen viselkedést tapasztalsz.


6.Miért jó nekik,ha bűntudatot keltenek,kioktatni,fölényeskednek, beletaposnak a lelkünkben az áldozatuknak?


Nem jó nekik, csak nem ismernek más lehetőséget. Ismétlem: nem direkt csinálják. A saját törékeny, sérülékeny énjüket védik azzal, hogy önmagukat jobb színben tüntetik fel (maguk előtt is) másoknál.


7. Miért mindig a jószívű, kedves, lelkiismeretes embereket bántják az ilyenek?


Ez nincs így. A jószívű, kedves, lelkiismeretes, de önmagukért kiállni képes, asszertív viselkedésű embereket nem "bántják". Azokat "bántják", akik alárendelőek, konfliktuskerülők és nem állnak ki a saját igényeikért, érdekeikért.


Szóval ha téged tényleg zavar ez a helyzet, akkor:

-Tanulj asszertivitást (lehet tréningeken, pszichológussal, stb.)

-Célszerű feltárni a saját tudattalan emlékeidet, megkeresni a negatív érzéseid forrását. Ebben pszichológus sokat tud segíteni.

Azt ne várd, hogy mások változzanak a kedvedért, mert nem fognak! Te tudsz változni és akkor mások is másképp állnak hozzád.

"Te magad légy a változás, amit látni szeretnél a világban." Mahatma Gandhi

2017. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Miért mindig a jószívű, kedves, lelkiismeretes embereket bántják az ilyenek?"


Mert azokat lehet kihasználni.Képzeld el,hogy egy vérszívó denevér vagy.Látsz egy tehéncsordát.Melyik tehénre fogsz rászállni? Arra,amelyik nem hesseget el a farkával.Na így viselkednek az emberi energiavámpírok is.Nekem is van egy ilyen kollégám,pont a napokban volt egy vitánk,már kezdett nálam betelni a pohár,és rendre utasítottam,persze nem tetszett neki.Na ilyenkor kell gyorsan túllépni a bűntudaton,és az agyaláson,hogy magadban keresed a hibát.

Nem szabad őket sajnálni!

Mert ugyan megvan rá az okuk,hogy így viselkedjenek,belül bizonytalan,szerencsétlen emberek,akik nem tudnak/általában nem is akarnak máshogy érvényesülni.De nem azzal segítesz az éhezőnek ha halat adsz neki,mert akkor mindig tőled fogja kunyerálni,és soha nem hagy békén.Hanem ha megtanítod halászni.Ahhoz viszont melóznia kell,nincs mese.

Sajnos alapból én is hajlok a "jókisfiú" viselkedésre.Rossz szokás.De már gyógyulok:)


Nézd végig!

https://www.youtube.com/watch?v=7hTxLldN3gs

2017. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 Erre is gondoltam,hogy nem tudatosan csinálják,hanem valami komplexusuk vagy valami hajtja őket.
2017. ápr. 1. 22:33
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ez nincs így. A jószívű, kedves, lelkiismeretes, de önmagukért kiállni képes, asszertív viselkedésű embereket nem "bántják". Azokat "bántják", akik alárendelőek, konfliktuskerülők és nem állnak ki a saját igényeikért, érdekeikért."


Na igen,ezt tegyük hozzá.A szeretet az önszeretetnél kezdődik.Ha saját magamat nem tisztelem,nem állok ki magamért,akkor a támadónak adok zöld lámpát.

Sokan gondolják,ha kiállnak magukért,az önzés.De ha nem találkozik olyan emberekkel a zsaroló akik stop táblát mutatnak neki,miből fog tanulni? Saját érdeke is,még ha nem is fogja fel,mert a viselkedésével önmagának is gondot okoz hosszú távon,ha nem változtat.

2017. ápr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem is ez megy a családban, és nem lehet őket levakarni, ráadásul anyám pszichiáter, "profi" érzelmi zsaroló és így szinte észrevétlenül csinálja a gonoszságait, nagyon finoman és sokszorosan elburkolva, hogy más ne is vegye észre, nehogy csorba essék a "szent" imázsán....


Szerintem ne azzal törődj hogy miért csinálják, mert ez a te szempontodból mindegy. Épp az ellenkezőjét kéne tenned: dehumanizálni őket, vagyis nem érzelmi lényekként gondolni rájuk, mert akkor előjön az empátiád és ezt ellened használják. Neked is le kellene süllyedned a(z erkölcsi) szintjükre, ha boldogulni akarsz velük: nem lehetsz önzetlen és jóságos olyanokkal szemben, akik kihasználják ezt és tönkretesznek!!!


Persze ez jól hangzik de tudom hogy szinte véghezvihetetlen, az embernek nehéz elhallgattatni a lelkiismeretét, még akkor is ha az teszi tönkre.


Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy egyedül nem megy. Találj valakit, aki átlátja az illető mesterkedéseit, és melletted áll: nagyon közeli barát, még inkább partner. Mert ha ilyen a személyiséged, és hajlamos vagy az érzelgősségre, ehhez komoly külső segítség kell- legalábbis ez a saját tapasztalatom. És még így is nagyon nehéz lesz.

2017. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!