Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a munkakerülő...

Mit tegyek a munkakerülő felfogásom ellen? (pánikroham, önbizalomhiány)

Figyelt kérdés
21 éves vagyok.Félek attól is, hogy jelentkezzek különböző munkahelyekre,nemhogy elmenjek dolgozni, egyrészt mert önbizalomhiányom van, pánikrohamaim a semmitől.Pontosan nem tudom,hogy a pánikrohamok mitől alakultak ki, de valószínűleg a rossz élményektől, mint amikor egy gyerek hozzáér a sütőlaphoz és megtudja,hogy fáj, ezért legközelebb már tanul belőle és nem ér hozzá. Egyre rosszabbak ezek a pánikrohamok és egyre jobban beszűkül a nyugalommal teli életterem/komfortzónám.Valaki, akinél hasonló tünetek voltak, de már átvészelte, vagy javul tudna tanácsot adni? (Itt nem arra gondolok,hogy menj el dolgozni és kész- nyilvánvalóan nem vagyok egészséges mentálisan, szóval ez nem mondható ilyen esetben tanácsnak. Olyan tanácsokat kaptam eddig, amik csak olyan embereknek segítenek, akik a külvilágtól félnek, én attól nem. Be merek menni boltokba, inkább csak az új helyektől/emberektől/helyzetektől, stb.

2017. márc. 30. 17:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
18%

Tanulj meg bízni magadban,és nem kell mindenféle vegyi anyagokat beszedni, nem oldanak meg semmit,csak rövid időre enyhítik a tüneteket(szimptómákat),de maga a betegség ugyanúgy megmarad!

Pánikbetegség ellen is kiváló megoldás a közösülés, ellentétben a rohadt gyógyszerekkel!

2017. márc. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Joell ***** válasza:
enis hasonlo cipoben jarok amugy..bar en dolgozgatom..de vannak bizonyos panikszerusegeim..egyre jobban kezelem de neha erosebb mint en....
2017. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem nincsen ugyan pánikrohamom a munkahelyemen, de az önbizalomhiány az nálam is érvényes. És bizonyos helyzeteket szörnyen kezelek, például a túl magabiztos embereket, amikor érzed, hogy nem tart téged másnak mint egy bogárnak a cipője talpán.... (lehet nem így van persze,de szerintem tudod értem ezt ?) Szerintem csak úgy kezdhetsz el kilábalni ebből a helyzetből, hogy igyekszel olyan munka helyet keresni, ahol a munkád számít nem az, hogy mennyire tudsz a többiekkel diskurálni... ha sikerül egy ilyen helyre kerülnöd, ott el ismerik a munkádba fektetett igyekezetet és előbb utóbb valamennyire biztos befognak fogadni maguk közé. Persze ettől neked ugyan úgy meg kell küzdeni a belső démonjaiddal, de talán így könnyebb lenne.

Szóval az én tanácsom az, hogy tényleg kitartás. Esetleg pszichológus mellé, de őszintén szólva még én sem jártam nála szóval fogalmam sincs mennyit tud segíteni a problémádon.

Ha te feladod a próbálkozást és ha elveszíted az akaratodat, hogy változtass magadon, nem várhatod el hogy majd más fogja megoldani ezt. Sajnos a saját démonaiddal, csak te tudsz szembeszállni. Bár nálam csak némileg hasonló a helyzet, de a rosszabb időszakban az én napjaim is kész csatatéri helyzetnek tűnnek, de sosem szabad feladni.

2017. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!