Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolaritásnál depresszív...

Bipolaritásnál depresszív időszak után hogyan jelentkezik a mániás időszak? Egyik napról, pillanatról a másikra, vagy lassan, pl. egy hét alatt hangolódik fel? Esetleg mindkettő lehetséges?

Figyelt kérdés
2017. márc. 30. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenkinél más, nekem van, hogy a kettő között teljesen normális időszakaim vannak aztán egy idő után elkezdem érezni ezt a nyomást belülről és akkor tudom, hogy csúszom át a mániába. Illetve nekem inkább csak hipomániám van, de az is elég megterhelő tud lenni. Máskor meg egyszerűen egy depressziós epizód után úgy ébredek, hogy majd kicsattanok az energiától, amikor előző nap még a síráson kívül képtelen voltam mást csinálni vagy kikelni az ágyból. Szóval nagyon változó, és egyénfüggő is persze. De ha ilyen problémád van, mindenképpen a gyógyszeres kezelést és a pszichiátert javaslom.
2017. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bipolárisnak lenni nagyon megterhelő nem csak saját magunknak, de a környezetünknek is. Állandó dráma, sírás, eltűnés, aztán túlpörgés és kezelhetetlen szituációk. Nem is tudom, hogy bír elviselni a környezetem, én a helyükben már biztos nem foglalkoznék egy ilyen emberrel amilyen én vagyok. Nekem lítiumot javasoltak, de nem akartam elkezdeni szedni, maradtam az antidepinél, de gondolkozom rajta, hogy váltsak, szerintem ha van lehetőséged mindenképp kérd orvos segítségét ha még nem kezelnek.
2017. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!