Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tortenik velem? Elalvaskor...

Masala kérdése:

Mi tortenik velem? Elalvaskor nem tudok alomba szenderulni. Mikor "atutazoban vagyok" az ebren let es az alvas kozott egy furcsa erzes visszarant az ebren letbe.

Figyelt kérdés
Egy megijedeshez hasonlo erzes kozepette neha szikrakat islatok es kaprazas-szeru illuziok melyek gyorsan elillannak. Egy ideghullam is vegig tarol a a testemen a fejemtol a talpamig es a bokam/talpam teruleten gyenge elektromos utes-szeru erzest eszlelek. Eros szivdobogas es kisse panik szeru hangulat a hirtelen kipattan a szemem es ugy erzem megfogok halni. Ez kb 10x ismetlodik meg mire sikerul elaludnom. Azt szoktam hinni, hogy infarktusom van vagy agyverzesem. Neha azt is erzem, hogy a szivem megall hosszabb idore majd egy nagyobbat rugva tovabb ketyeg. De lehet nem is igy van. Nem tudom, mert felalomban vagyok es csak a nagy dobbanast "csipem nyakon" Ezek a amit emlitettem csak 1 masodpercig tartanak. Az ebredes es ijedtseg. Utana csak a pulzus es vernyomas magassaga marad. Ez mentalis problema?

2017. márc. 30. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Pánikroham. Azt hiszem, erre találták ki az autogén tréninget. Vagy a jógát. Illetve próbáld meg a nappali konfliktusaidat rendezni.
2017. márc. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Csak panikroham johet szoba? Igazabol egesz nap szamitogepen csungok szerintem magas is a pulzusom meg a vernyomasom. Emiatt nem lehet? Persze vannak konfliktusaim de leginkabb magammal harcolok agyban ,mert neha nem tudok donteni es magam melett es ellen ervelek. Koszonom a tanacsot.
2017. ápr. 1. 00:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha folyamatosan gyors tempójú, izgalmas játékokat játszol rajta, akkor az is felviheti a pulzust meg a vérnyomást.
2017. ápr. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 yoshimitcu ***** válasza:
ugyan ezek nálam is. mitől múlt el?
2021. máj. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hú, de jól leírtad!! Szó szerint ez volt nekem is. Szerintem nem pánikroham, nekem az abilify (aripripazol) nevű gyógyszer (antipszichotikum) mellékhatása volt. Abba is kellett hagynom, leginkább ezért.
2021. máj. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*aripirazol
2021. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
**aripiprazol
2021. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!