Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnak tesztek alapján...

Hogyan tudnak tesztek alapján személyiség, pszichés zavarokat diagnosztizálni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel kapok egy tesztet 1-5 skálán kell értékelni az állításokat, 1-egyáltalán nem jellemző rám 5-tökéletesen igaz rám és közte vannak hogy nem jellemző rám, valamennyire jellemző rám, most én ezt hogyan döntsem el, lehet hogy volt rám valamikor jellemző, ez amúgy hangulattól is függ hogy mit jelölget be az ember, mert pillanatnyi rossz kedvében úgy érzi hogy rá az teljesen igaz pedig máskor nem.

Komolyan ilyenek alapján diagnosztizálnak, vagy ezt is figyelembe veszik?


2017. márc. 31. 16:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Töltögettem ki hasonló teszteket és tényleg hangulat függő hogy mi jött ki nekem, egy nehéz nap után fáradtan, vagy kipihenten tiszta fejjel.
2017. márc. 31. 16:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Amiket a neten találsz teszteket, azok nem igaziak, ha komolyan vizsgálnak, akkor nem ilyeneket kell végezni.

Egy pszichikai zavar vizsgálata több óra, általában több nap, és nem egy tesztet, hanem rengeteget kell megoldani, és akkor sem egy skálán értékelsz, hanem konkrét válaszokat adsz.

2017. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyik barátom kapott pszichológustól ilyen skálás tesztet és nagyon magas lett neki minden, mint egy személyiségzavarosnak, közben csak egy kis depressziója van.
2017. márc. 31. 16:40
 4/4 A kérdező kommentje:
nem hazudott
2017. márc. 31. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!