Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos legyek?

Öngyilkos legyek?

Figyelt kérdés
Körübelül 3,lassan négy éve zajlódik bennem a depresszió. Hangokat hallok és egyre többet lettem azóta rosszúl.Folyamatosan megpróbáltam vlmibe megkapaszkodni és kihúzni magam ebből a szorongásból. Nem megy. A suli orvosnak szóltam,hogy hangokat hallok és nem tudom kihez fordúljak,de megakarok gyógyúlni. Mivel egy kolléga nője,és a korházban lévő egyik doktor is megállapította nálam,hogy valószínüleg,depresszióm van. Pár héttel késöbb,találkoztam a suli orvos, kolléga nőjével. Pszihológia szakon dolgozik vlmiként. Elmondtam neki pár dolgot. De,mivel külföldön élek és ott nem a magyart beszélik az emberek,így nehezemre esett. Ajánlott pár hhelyet nekem,felakarta venni velem a kapcsoaltot. Egy kis ideig emaileztünk,aztán,nem írtam többet vissza. Nem ment. Gyenge voltam ehez. Még fiatal vagyok... 12/13 évesen kezdődött ez a borzalom..de.. még leírhatatlanúl szenvedek, a korom ellenére. Még sosem vagdostam magam. Megpróbáltam,de,vlhogy nem tudtam ártani magamnak. Késöbb lett egy barátom,azaz pasim. Ő kiegészít és segít,de még mindig nehéz. Tudom,hogy hülyeség már maga az öngyilkosság gondolata...de.. vlhogy még is egy felszabadítás. Tudom,hogy az élet egy küzdelem és,hogy ez a lényege. Küzdök is,próbálkozok. De,nehéz. Nem tudom mit csináljak. Már annyira megkomolyodtam 2 év alatt,hogy nem ismernek rám a régi barátaim és a humorkodás,elvegyülés a tömegben is nehezen esik már. Régen teljesen más milyen voltam és ez megrémíszt. Öngyilkos legyek vagy küdjek tovább?
2017. ápr. 3. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne legyél.
2017. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"A suli orvosnak szóltam,hogy hangokat hallok és nem tudom kihez fordúljak,de megakarok gyógyúlni"

Hát nem úgy tűnik...


Amúgy meg nem leszel az, mert megkérdezted. Aki az lesz, az nem kérdezi.

2017. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz, pszichiáterhez!

Ez nem szégyen hanem betegség...


Ha nem kezelteted akkor majd jönnek a testi betegségek is hozzá.

Szívritmuszavarok pl.

2017. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Évek óta küzdök én is egy hasonló mélységű depresszióval, és bár nem mentem vele orvoshoz, de nagyon sokat meditálok, és az állapotom is sokat javult azóta.
2017. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! mindenféleképpen menj pszichoáterhez, hidd el sokat segitenek küzdj mert ebből ha tesz érte az ember és segitséget kér sokkal jobb lesz :) ne add fel, nem szabad :)
2017. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3/5 -ös

Erre gondoltam a roszúl léteknél. Szívfájás, karfájás, nehéz légzés,zsibbadás és remegés.

5/5-ös és illetve a többi kommentelő,akik az orvost javasolták. Szeretnék,de mivel külföldön élek,így nehezen esik / esne nem a saját nyelvemen beszélni róla vlkinek. Még magyarúl is nehéz néha körbe írni,akk egy idegen nyelven? Próbáltam már,de nem ment. Ezért szüntettem meg a kapcsolatot a suli orvos kolléga nőjével. Köszönöm az eddigi válaszaitokat! :) További tanácsok? :D

2017. ápr. 3. 18:33
 7/9 A kérdező kommentje:
rosszúl*
2017. ápr. 3. 18:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Interneten találhatók olyan honlapok amiken orvosoktól lehet kérdezni, tanácsot kérni. Ha egy magyar oldalra keresel regisztrálsz és rá kérdezel biztosan kapsz tanácsokat segitséget egy magyarnyelvű szakértőtől :) Délután megpróbálok keresni neked egy oldalt hátha ott segitenek
2017. ápr. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben,koszonom :)
2017. ápr. 6. 01:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!