Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt diagnosztizált...

Vannak itt diagnosztizált Asperger-szindrómások? Hol kaptak diagnózist? Hol lehet kérni felnőtt korban?

Figyelt kérdés

Én olvastam a neten erről a betegségről, és nagyon rám illik, nagyon sok mindenre magyarázatot ad, hogy miért nem vagyok olyan, mint a többi ember, kitöltöttem netes tesztet, ez lett az eredménye:

[link]


Egy oldalt találtam, ahol ilyennel foglalkoznak, ott azt írják, hogy 48 ezer forint+valami hosszú bonyolult hülye kérdőívet ki kell töltetni szülővel.

Ennyit természetesen nem ér meg.

Ingyenes, esetleg pár ezer forintos nincsen esetleg?


2017. ápr. 7. 22:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Diagnózis nélkül is segíthet a terápia a társas élet problémáin. Egyébként ismered az "Autista vagyok" facebook-oldalt és youtube-csatornát? Két aspergeres fiatal csinálja, sokat lehet belőle tanulni és kérdezni is lehet tőlük.
2017. ápr. 9. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok pszichológushoz járni rendszeresen, nem akarom, hogy meg akarjanak változtatni.
2017. ápr. 9. 16:03
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem megváltoztatni akar, hanem ha van valami problémád, akkor segít (pl. ismerkedési, beilleszkedési gondok). Én is valószínűleg aspergeres vagyok, csak nem akarok hivatalos diagnózist. Különben azt hiszem, jár vele valami járadék meg adókedvezmény is, ha esetleg érdekel, járj utána.
2017. ápr. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!