Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoid személyiségzavarom...

Paranoid személyiségzavarom lenne?

Figyelt kérdés

Elkezdett érdekelni a pszichiátria, és beszereztem egy könyvet (Tringer László - A pszichiátria tankönyve) és a paranoid személyiségzavarról szóló leírás elég sok pontja igaz rám.

Általában bizalmatlanság, gyanakvás jellemzi. Maximálisan igaz rám.

Érzékeny, sértõdékeny. Gyakran másokat hibáztat

olyan eseményekért is, amelyekért maga a felelős. Maximálisan igaz rám.

Nemegyszer a „krónikus” igazságkeresõ képében

jelenik meg, aki végletekig képes harcolni

vélt vagy valódi igazáért. Ez is nagyrészt igaz.

Nézeteiben bigott, dogmatikus. Ez a pont nem igaz rám.

Ingerlékeny, féltékenységre hajlamos. Ez maximálisa igaz.

Különösen jellemző, hogy

nincs humorérzéke, nem érti, mások min nevetnek. Ez nem igaz.

Általában kerüli a másokkal való szorosabb kapcsolatot. Ez is nagyrészt igaz.


2017. ápr. 11. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi ezt nem tudjuk helyetted megmondani, maximum akkor ha van ezen az oldalon pszichológus illetve pszichiáter. Nem jó az öndiagnosztika, mert én is csináltam ilyet pl azt hittem szociális fóbiás vagyok, aztán meg depressziós szorongásos zavarom van. Ha úgyérzed ez megnehezíti az életedet, akkor inkább menj el pszichológushoz és ők majd elmondják mi vagy.
2017. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még azt kihagytam hogy persze nem lehetetlen hogy az vagy, de jobb ezt szakemberre bízni.
2017. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rám is mindezek igazak. Humorérzékem van, de nagyon kevés az öniróniám. Pl. elesek az utcán "jajj nehogy bárki meglássa!"

Amúgy szerintem beszélsz egy szakemberrel rávilágíthat valamire, lehet egy emlékre és az sokat segíthet.

2017. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért vetted meg, hogy most meg parázz ezen?

Istenem. Van egy erős hippohondriás hajlamod, remélem nem fogsz rátalálni súlyosabb betegség leírásra.

2017. ápr. 12. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!