Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha ugy erzem,...

Mit tegyek, ha ugy erzem, teljesen depresszios lettem?

Figyelt kérdés

nagyon sok problemam van, amiröl nem tudok senkivel beszelni. Az a baj, hogy a szuleim elvaltak es apukam nem tudja elfogadni, hogy öt is es anyat is egyforman szeretem. Amig vele eltem (a nagyszuleim meg a szomszedban) allandoan anya ellen neveltek, minden dolgot kitalaltak, amivel ott tarthatnak, peldaul, anyarol egy csomo rossz dolgot mondtak, hogy utalatot keltsenek bennem. De valojaban en nagyon is szeretem anyukamat, csak ez egyszeruen beleegett a tudatalattimba.

2015. decembereben költöztem ide anyukamhoz, akkor kezdtem fogyokurazni. 168 cm es 64 kg voltam. Anorexias lettem, 43 kg-ra fogytam. Szerintem az egyik dolog ami a fogyas hattereben allhatott az apukam (mert attol en nagyon szeretem öt) illetve, amiröl nm tudtam senkinek beszelni, az az, hogy egy fiuval szerelmesek voltunk egymasba otthon, de nem jöttunk össze, mert felenk voltam ,masreszt kiköltöztem anyahoz. A mai napig iszonyatosan hianyzik es ugy erzem nem tudom elfelejteni soha. Nem tudnek egyszeruen masba beleszeretni, ugy erzem. Ugy tudom neki nincs senkie, de mostmar nem szoktunk beszelni :( Nemreg irtam neki, de nem latta az uzenetet. :( nagyon hianyzik nekem. 16/l

Volt egy pszichologus otthon aki azt mondta,hogy nagyon fontos, hogy apaval jo kapcsolatom legyen, mert az is meghatarozza, hogy hogy viszonyulok a fiukhoz. Ha nincs ez apaval ,akkor lehet minden oke lett volna es siman összejöttunk volna. Mert en tenyleg nagyon megszerettem, de tulsagosan felenk voltam.

Es nem szeretnek sirankozni, de ugy erzem az egesz eveszavarom hattereben ez all. Egyszeruen megutaltam önmagamat es ugy erzem nagyon nehez elfogadni ezt az egeszet es szeretettel fordulni barki iranyaba (önmagam iranyaba is).



2017. ápr. 13. 19:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Mar visszhiztam 54 kg-ra, de menstruaciom meg nem jött vissza es nagyon ugy erzem, hogy lelkileg nem vagyok szazas. Allandoan azon agyalok, hogy hogyan fogyhatnek es potcselekveseket keresek, pl. dohanyzas. Az anorexia elött pedig rendszeresen alkoholt fogyasztottam, ugy menekultem a problemak elöl. Utana jött az eves kontrolalasa, most meg a dohanyzas.
2017. ápr. 13. 19:28
 2/2 anonim ***** válasza:

Cigit tedd le azonnal az nagyon alattomos, mert úgy tűnik alig valami, de nagyon nehéz abbahagyni. És aztán már emiatt nem leszel rendben.


Szerintem az jelenthetne megoldást, ha elkezdenél felnőttként élni. Mert bocs, hogy ezt mondom, de az az érzésem a szüleid elég elveszettek, ők is egy csonó szart hordoznak gondolom. Ha így van nem fognak tudni támaszt ani neked, mert ők sem támaszai maguknak.


Ez durva dolog, hogy nem élhetsz olyan felelőtlenül mint az aki mögött erős háttér van. Nem tudom anyagilag, hogy álltok. Nekik milyen az iskolázottságuk. Te milyen iskolába jársz. Hogyan boldogulsz ott tanulással, emberekkel.


De az kellene ,hogy kezdj el ne rövid távon gondolkodni magadról. Lehet évek kellenek míg szép lassan összerakod magad. És addig naoról napra ezen kell dolgoznod. Jó szokásokat feléoíteni magadban. Oda kell adnod az időd ebnek. Iszonyú könnyen megtörténhet, hogy tíz éved elmegy ebben a veremben ahol vagy. És majd harminc évesen kapargatod össze magad, de akkor már sérülten, olyan veszteségekkel, amik nem helyre hozzhatóak.


Kezd el kitalálni magad MOST. Ki szeretnél lenni húsz évenes. És kezd el keresni az eszközöket oda. Nem valószínű, hogy más megoldja helyetted.

2017. ápr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!