Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az igazság arról, hogy egy...

Mi az igazság arról, hogy egy egészséges ember képes párkapcsolatban élni egy súlyosan mentális beteg emberrel?

Figyelt kérdés
Egy súlyosan mentális beteg embert, akinek rosszullétei vannak időnként - például pánikrohamok, szorongás - és beveszi olyankor a nyugtatót, és megnyugszik, el tud viselni egy mentálisan egészséges ember párkapcsolatban? Vagy ez teljesen lehetetlen? Vagy vannak olyan egészséges emberek, akik empátiával viseltetnek a mentálisan beteg emberek felé és akiknek vannak olyan erős idegeik, hogy ne érezzék úgy, hogy lehúzza őket a pszichés beteg, hanem inkább megértik a szenvedését? Ritka az ilyen idegzetű és ilyen hozzáállású egészséges ember?
2017. ápr. 18. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Persze, ha érdeke fűződik hozzá akkor, igen. Ha mondjuk pénzes a mentális beteg akkor a másikat nem fogja túlzottan zavarni, hogy pánikrohamok tőrnek rá, főleg ha még gyógyszert is szed rá. Tudok is ilyen kapcsolatról, de abban nagy ám az érdek. Ez az igazi emberi viselkedé, undorító, de mindig is kiba.szot t önző volt az ember.
2017. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Volt párkapcsolatom ilyen emberrel, többel is. Tényleg kell erős idegzet és empátia. Persze már a párkapcsolat kialakítása, formálása is nagyon nehéz és időigényes. Én nem szoktam rá sajnálni az időt, ha amúgy érdekel az illető, csak hát mindig rájövök, hogy nem lehetséges az igazi kapcsolat, mert érzelmi/kommunikációs téren hiányosságokat mutat, aki depressziós, skizofrén stb.
2017. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy pszichésen egészséges embernek mentális beteg a párja. Az egy csodálatos elme című filmben ami igaz történetek alapján készült például egy ilyen életbe láthatunk bele. Ott skizofréniáról volt szó.
2017. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Manócska1 ***** válasza:
nem csak filmekben. én is depressziós vagyok és 20 éves házasságban élek,a körülményekhez képest boldogan..42 leszek/nő
2020. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!