Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valószínüleg borderline-os...

Valószínüleg borderline-os vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

17/F

Rengeteget olvastam erről és 95%-ban magamra ismertem a leírások alapján.

Mit csináljak most?

Pszichológus nem opció.


2017. ápr. 24. 06:03
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ezt is kitöltötted?


[link]

2017. ápr. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdőívek a legnagyobb marhaságok a világon. Megpróbáltam kitölteni, de végül megakadtam... miért kell minden kérdés végére az egész mondatot meghazudtoló tagadást tenni? Mi van, ha nem csak én érzem úgy, hogy elhagynak az emberek, hanem valóban elfordulnak tőlem? Mi van, ha nem idealizálom a kapcsolataimat, hanem tényleg intimek és ennek ellenére elfordulnak tőlem? Megnéztem a skizó tesztet is, az meg végképp egy szánalom: honnét tudjam, hogy nem az a valóság, amit én hallok, látok, érzékelek? A többieknek rossz is lehet a füle, és még különleges képesség sem kell hozzá. És miért kell különleges képesség ahhoz, hogy csapdába csaljanak? Anélkül is, puszta rosszindulatból is simán lépre csalnak... Ugyanannyira igen minden válasz, amennyire nem!


Egyébként 17 évesen nem lehet sem borderline sem más típusú személyiségzavar diagnózist kapni. Hivatalosan legalábbis nem. "Pszichológus nem opció"? Egy súlyos, a környezetedet veszélyeztető magatartással nem opció? Én borderlines vagyok többek mellett és mindenre gondoltam, csak arra nem hogy beteg vagyok. Hisztériás rohamot kaptam, amikor megtudtam, hogy ez a diagnózis és még 2 másik orvossal is ellenőriztettem. Az öndiagnózis nem működik, pláne nem személyiségzavarnál. Azt általában a környezet veszi észre, ugyanis ők szenvednek ettől. Te érezheted magad szomorúnak, mérgesnek, bánthatod és gyűlölheted magad. De azt honnét tudnád megállapítani, hogy ez átesik-e egy normális határon? Amikor az egyetemet végzett orvosok, akik évtizedekig szerezték a tapasztalatot és tanulták a szakmát is több hosszú hónapnyi vizsgálat után tudnak fix diagnózist adni? Persze lehet, hogy néhány év múlva megkapod ezt a diagnózist, ha most belelovallod magad abba, hogy beteg vagy. De nem értem, miért akarna valaki így élni? Állandó félelemben, magányban, elhagyatottan, versenyezve mindenkivel, hogy elég jó legyen ahhoz, hogy ne dobják el, amíg végül ő nem dob el mindenkit magától...

2017. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1


ÖSSZPONTSZÁMOD: 52



Ha ezen a teszten 12-24 pontot szereztél, akkor nagy valószínűséggel nem vagy borderline.



Ha azonban a pontszámod magasabb, mint 40 (a maximum 60-ból), akkor nagy az esélye, hogy súlyos borderline tüneteid vannak, amelyek megnehezítik az életedet és a környezeted életét is.

2017. ápr. 25. 15:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy mit tegyél most? Eddig is borderline voltál, már ha az vagy, és nem csak a serdülőkor játszik veled.


Nem opció a pszichológus? Miért nem? Egy valóban borderline személynek igazi segítséget egy jó pszichológus (és persze maga a beteg személy, önmaga) tud csak nyújtani. A gyógyszer, amit a pszichiáter felír, csak mankó, átmeneti segítség. A pszichológus viszont, ha érti és érzi a hivatását, segíthet megérteni, honnan ered a problémád, és segíthet feldolgozni azokat. Utat mutathat, hogy dolgozd fel a traumáidat, illetve rávilágít, hogy gondolkozz "helyesen". Sajnos nagyon kevés jó szakember van, aki valóban képes segítséget nyújtani egy borderline betegnek, de azért vannak néhányan, itt az országban is.

2017. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!