Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt, aki megszabadult a...

Van itt, aki megszabadult a szorongástól, alhagyta a gyógyszerét, és nem esett vissza?

Figyelt kérdés

Helló!

Generalizált szorongástól szenvedek kb. 5 éve. (Túlterheltsèg, családi problémák, sikerélmények hiánya, minden együtt volt.)


Mindent megpróbáltam, folyamatosan jártam pszichológushoz, sportolok, többször munkahelyet váltottam. Eddig egyedül a gyógyszeres kezelés volt valamennyire hatásos. De szeretném elhagyni a gyógyszeremet.


Van itt, akinek már sikerült? Akinek teljesen megszűntek a tünetei?


2017. ápr. 26. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt szorongásom, de ilyen szintre nem jutottam mint te.

Volt egy hirtelen nagy fájdalommal járó betegségem, ami veszélyes nem volt, de amíg teljesen át nem vizsgálatak totál szorongtam, és néha teljesen kiakadtam.


Az orvos írt nyugtatot, és akarta, hogy menjek tovább kivizsgáltatni magam és terápiára, de megpróbáltam magam legyözni. Mert ugye ahogy írod ez generált, így csak is rajtad múlik, hogy át tudsz-e lépni rajta...


Olvastam hogy a B vitamin hiány is okozhat idegi problémát. vettem egy B vitamin komplexet és néhány bevétele után jobban éreztem magamat. Nem biztos, hogy b vitamin hiányos voltam, lehet csak placebo hatása volt...

A lényeg, hogy csak is saját magadon tiudsz segíteni.


Egyébként ezek a tabletták amiket ilyen esetben felírnak nagy részt nincsen ható anyaga csak placebo hatása van.

Szerintem a te esetedben pont ez is kell, azt gondolod, hogy a gyógyszer hat, pedig te saját magad oldottad meg...

2017. ápr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fú, köszönöm a részletes választ!


Sajnos nekem nem placebo a gyógyszerem, mert érzem a mellékhatásait is.


A B vitami tényleg nagyon sokat segít. Nekem még a milgamma nevű táplálekkiegészítő és az alfa-liponsav volt nagyon jó. Friss voltam tőle, mint a hegyizerge :)

2017. ápr. 26. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Magànèleti gondok okozzàk.Pàrkapcsolati gondok.Ha ezt megoldod elmulik minden magàtol.Na ez a nehezebb rèsze.Nekem bejött ès sok sex.
2017. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen.

Csak olyan van, hogy 1-2-5 évig tünetmentes. Mivel ennek genetikai oka van, az alapvetően porhintés, hogy ilyen-olyan "lelki ok", meg magánéleti probléma stb miatt van CSAK. Ha csak emiatt lenne, akkor minden embert megbetegíteni, aki ugyanabban a cipőben jár, mégsem így van. Továbbá az is igaz, hogy gyógyszerrel bele lehet úgy nyúlni egy egészséges ember agyába is, hogy pl szorongást éljen át vagy éppen pánikrohama legyen. Hiába nincs semmi "lelki" nyavajája. Ez is a testi-kémiai okra bizonyíték.

2017. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vàlaszoló ülj le egyes a porhintèsed.

Az alkoholal is lehet belenyulni az agyunkba.Na meg a cigarettàval.Dehàt mièrt is lesz valaki alkoholista.?

2017. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!