Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha kiderül a...

Mit tegyek, ha kiderül a legrosszabb? A rák? Káosz minden, érettségiidőszak stb.

Figyelt kérdés

Most fogok másfél hét múlva érettségizni, két tárgyból emelt szinten, egyetemre jelentkeztem, ráadásul a ponthatár is rettentően magas.


Anyukám 56 éves, túlsúlyos, cukorbeteg és a vérnyomása is magas, ezek mind kockázati tényezők a méhtestráknál. Menopauza után többször is volt hetekre visszatérő vérzése (6 hétig is akár), de ezzel nem ment sose orvoshoz. A rutinvizsgálatok során megállapították, hogy a méhnyálkahártyája vastagabb, de a nőgyógyász ezt azzal nyugtázta, hogy biztos még nem állt le a ciklikus hormonváltozás és meg fog neki jönni. (Utólag kiderült, hogy menopauza után ilyen esetben szövettani kellett volna/kellene venni). Ennek már 2-3 éve. Nos, az elmúlt 1 évben viszont állandóan vérzett, mármint nem állt le neki sose. Néhol csak pecsételő, néhol erősebben és ilyenkor hasi görcsök is jelentkeztek (ez már a rák előrehaladott állapotát jelzi). Azt olvastam, a menopauza utáni vérzések 50-55%-ában méhtestrák áll a háttérben, tehát marha nagy a válószínűség rá és kb minden kockázati tényező is jelen van anyánál. Mivel ez a ráktípus lassan terjed, évekig is tarthat, mire áttétet okoz, de... Ha belegondolok, anyának már évek óta vannak tünetei! Teljesen meg vagyok ijedve, különösen azért, mert évek óta tart nála és nem hiszem el, hogy az előző nőgyőgyász miért nem csinált szövettant!. Holnap derül ki a szövettani eredménye és... Egyszerűen rettegek, elképzelni se tudom, hogyha kiderül a legrosszabb (és erre nagy a valószínűség), hogyan fogom tudni végigcsinálni ezt az egész érettségis mizériát, pláne, hogy 100%-osan oda kell tennem magam a ponthatár miatt.

Meg az érettségit leszámítva, teljesen belerokkannék ebbe, nem tudom... Tudom, nyugtával a napot, de ilyenkor mindig a legrosszabbra gondol az ember, különösen ilyen esetben, mikor nagyon nagy a kockázat arra, hogy valóban rákkal állunk szemben...



Most is, hogy ezt gépelem, mindjárt sírva fakadok, napok óta a tanulásra se tudok rendesen koncentrálni, mert a szövettanon idegeskedem. Rettegek a holnapi naptól. :(


Tudnátok valami tanácsot adni?


2017. ápr. 26. 17:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Most hogyhogy elment dokihoz végre?
2017. ápr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Legrosszabb esetben ki kell venni a méhét
2017. ápr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Mert zavarta, hogy 1 éve vérzik. Sokáig azért húzta, mert úgy gondolta, el fog megint múlni a vérzés, mi az előző 6 hetes esetben, de mivel nem múlt, ezért ment el. Viszont az új orvosának valami olyasmit mondott (a leletén az áll), hogy 1 hónapja vérzik.


Igen, én is abban reménykedem, hogy "csak" a méhét és annak függelékeit kell eltávolítani. Az áttéttől félek, mert már évek óta tart ez az állapot, hol vérzett, hol nem. A küret(mintavétel) óta is folyamatosan vérzik (ami kb 1 hónapja volt).

2017. ápr. 26. 17:58
 4/26 anonim ***** válasza:

De volt olyan időszak is, mikor nem vérzett egyáltalán?

(több hónapig)

2017. ápr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

igen, ne parázz

ha volt orvosnál, és "csak" ennyit tettek vele, semmi baja a hormonális változásokon kívül.

ha nagy baj lenne, megkemóznák

2017. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Egy hónapja volt kórházban és most lesz meg

a szövettan?

2017. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, volt ilyen.

Viszont volt egyszer olyan erős alhasi görcsrohama is, hogy ki se tudott kelni órákig az ágyból.


Nagyon aggódom. :(

2017. ápr. 26. 18:08
 8/26 A kérdező kommentje:
Igen. Általában 2 hetet mondanak a szövettanra, de az orvos szabadságon is volt, meg húsvéti ünnepek is voltak, így adott időpontot anyának.
2017. ápr. 26. 18:10
 9/26 anonim ***** válasza:

Minden Jót

Lehet hiperplázia

2017. ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Kemóterápiát nem nagyon alkalmaznak erre a ráktípusra, mert kevés esetben reagálnak a rákos sejtek rá.


Műtét általában mindig van, sugárkezelés, hormonkezelés is akár

2017. ápr. 26. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!