Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mihez kezdjek?

Szerintetek mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Pár éve kezdődött a nagyon eros szorongásom. Ki sem tudtam mozdulni a lakásból, teljesen bepanikoltam emberek kozott, pánikroham tipikus tüneteit produkaltam. Aztan hozzafertem a rivotrilhoz.. Tisztában vagyok vele, hogy hulyeseg volt magamtól alkalmazni, de visszaadta az életem, ujra önmagam voltam.

Napi kétszer egy szemet szedtem. Ez másfél évig zajlott.

Aztan volt egy hét, amikor nem fertem hozza, es elvonási tuneteim voltak. Először fogalmam sem volt, hogy azok, mert kb ugyanazok a tünetek jelentek meg, mint mielőtt alkalmazni kezdtem, csak jóval erősebben. Orvoshoz fordultam.

Az elvonási tuneteimet csillapitotta, de azt is csak kb az ötödik "találkozónk" alkalmaval. Elküldött drog teszre, hiába mondtam, hogy nincs mas függőségem es ezt is okkal alkalmaztam, nem azert, hogy beálljak es nagyokat vigyorogjam, hanem hogy tudjam élni az életem. De semmi.

Elmondtam neki mennyire rosszul vagyok ujra, attaroxot irt fel, gondosan megjegyezve, hogy errol is lefog állítani. Semmit nem használt...

Fel eve vegetalok ujra, mivel a szorongás mindenben meggatol, illetve egyre depresszivebb vagyok a négy fal kozott, lassan ugy erzem beletorodom, hogy az egyetlen segítség sem segített vagy ertett meg es igy maradok vagy véget vetek az egésznek..

Ti mit tennétek a helyemben? Elore is hálásan koszonom!


2017. ápr. 28. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát de szeretnék hasznos tanácsot adni neked! De e pillanatban csak énis a válaszokat keresem a kérdésedben, mert ugyan azzal küzdök mint te! :/
2017. ápr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy jártam mint te 18 évesen még az utcára se mertem kimenni, vagy a boltba. Én is beletörődtem aztán többféle antidepresszánst kezdtem el szedni, volt elvonási tünetem a xanaxtól is antidepresszáns is. Volt olyan napokig nem aludtam azt hittem meghalok. Én már a legkiesebb dózis felénél is kevesebb antidepresszánst szedek. Bárhova el tudok menni, külföldön is voltam. Persze a nyoma örökre megmarad mások is érzékelik kicsit fura vagyok, de másra nem gondolnak. Tehát fel lehet jönni. Két dolog kell hozzá, nagyon le kell kerülni a padlóra, amikor már nincs remény, és csak az öngyilkosságot látod megoldásnak. A másik dolog ami kell hozzá hogy eldöntöd változtatsz a helyzeteden, de nagyon erősen akarni kell. Antidpereszánst lehet szedni, nem mondom nem használhat, de én erősen kételkedek benne nálam ez segített volna, az orvosomat persze erről nem lehet meggyőzni. Meg hát orvoshoz se járok évek óta csak gyógyszert írna fel. Egyébként ez nagyon hosszú folyamat, évek.
2017. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Keress fel egy jó pszichológust. Gondolom az történt, hogy az orvos a gyógyszeres kezelést kizárta de mást sem alkalmazott. Gondold végig mi okoz nehézségeket az életedben. Milyen félelmeid vannak ès gondold át, hogy mennyi ebből olyan ami valóban okot ad arra, hogy bezárkózz és szorongj. Először csak egyet próbálj meglépni, utána szépen sorban, kezd az apróbb dolgokkal. Ha kisebb lesz a nyomás rajtad lesz eród megoldani a nagyobb gondokat is. Az apró lèpèsek megtétele is tud sikert ezáltal önbizalmat adni. Egy valóban jó pszichológus ebben a folyamatban tud segíteni, jó arra ha elakadtál leülj vele beszélni és bátorítson, ha nem érzel magadban erőt. A megoldásokat senki sem tudja megadni, meg kell találni neked mi az ami lenyugtat
2017. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 Nagyon kedves Tőled, ha van kedved írj üzenetet nyugodtan, szívesen meghallgatom a történeted!:)


#2 Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Megnyugvással tölt el, hogy van kiút és van, akinek sikerült. Én is erre fogok törekedni. Elértem már azt, hogy csak az öngyilkosságot látom megoldásnak, sajnos majdnem meg is tettem, de a családom szeretete meggátolt benne.

Talán pont ez fog erőt adni a küzdelemhez..


#3 Köszönöm szépen a válaszod!Ezen elmélkedtem én is, de egy gond van. Olyannyira szorongok, hogy képtelen vagyok beszélgetni pszichológussal és jól átadni a gondolataimat, elmagyarázni az érzéseimet..

Annyiszor "elpróbáltam" itthon és teljesen jól sikerült, de sajnos olyan helyzetben, amikor felerősödik az egész, nem tudok kommunikálni.

A pszichiateremnek is lenyegretoroen felvázoltam, hogy mi zajlott le bennem, de tovabbi beszelgetesre keptelen lettem volna.

Illetve rengeteget gondolkodtam az évek során, és semmi kiváltó ok vagy trauma nem ért. Sajnos orokoltem az ezekre valo hajlamot. Mégcsak konkretizálni sem tudom, hogy mitől félek. Szóval nagyon nehéz...

2017. ápr. 28. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!