Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak hogy ne legyek...

Mit csináljak hogy ne legyek ilyen buta?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és az a problémám hogy sok helyzetben nagyon értetlen vagyok :( a reál tárgyakhoz teljesen dinnye vagyok (ott gondolkodni is kell :D), a humán tárgyakból (amiket középiskolás középszinten többnyire csak magolni kell) pedig ötös vagyok. Emelt szintre ezekből a tantárgyakból nem merek majd érettségizni, mert azért oda valami plusz is kell. Sokat olvasok, hátha a szókincsem legalább bővül (egyébként nem csak emiatt olvasok :D, szeretek olvasni), de ha beszédre kerül sor, egyszerűen dadogok, leblokkolok. Az iskolában az okos osztálytársaim egy dolgozatra 5 percet készülnek és ötöst írnak, míg én egy csomót tanulok, és négyeseket írok. Tiszta igazságtalan :D Mit csináljak hogy jobbképességű legyek? Tudom hogy ez nagyrészt genetika kérdése, de biztos van valami amit én is tudok tenni.

Előre is köszi a válaszokat :)


2017. ápr. 30. 21:07
 1/2 anonim válasza:
A matekhoz én is hülye vagyok, és szerintem még számos más sok ember, ne izgulj ilyeneken.. Ha izgulsz csak rosszabb lesz és az lesz benned hogy hülye vagy és semmit sem fogsz elérni, mert bestresszelsz miatta és nem fog sikerülni. Az olvasás sokat segít. De ha nézel olyan sorozatokat/filmeket amikből tanulni is lehet azzal is sokra mész. puszi
2017. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem így van. A genetika minimálisan figyel be, annyi az egész, hogy el kell hinned magadról, hogy nem vagy "dinnye" hozzá. Illetve, ha szeretnél, vannak ilyen képesség fejlesztős izék (könyvekre gondolok), amik pont a logikus gondolkodást segítik.


Amúgy pacsi, én is ilyen vagyok. Nekem mondjuk annyi segít tanulni, hogy általában kötöm valamihez a dolgokat, és ha meghallom pl azt a szót (mondjuk angolon, szódolinál), akkor eszembe jut, hogy hoppá, ehhez kötöttem, akkor ez az.

2017. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!