Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fizikai és anyagi tönkremenete...

Fizikai és anyagi tönkremenetel után, hogyan lehetséges tapra állni?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatokat várok és ha van sorstársam szívesen leveleznék is vele. 36 éves vagyok. 2015 végén tönkrement a vállalkozásom, a párom lelépett öt év után, majd édesanyám is meghalt három hónap múlva. Jött egy új nő az életembe, aki segíthetett volna és próbált is, de nem tudtam talpra állni, bármit is tettem, mintha minden az ellenkezőjére fordult volna. Mára elértem oda, hogy kiüresedtem érzelmileg és anyagilag csődben vagyok. Úgy érzem, nem bírok még egyszer talpra állni, mert egyszer, tíz éve már sikerült. Akkor viszont volt mellettem valaki,a család. Mára senkim sem maradt, úgy értsétek, hogy valóban senki. Senkinek sem tudom elmondani, mi bánt igazán vagy milyen gondjaim vannak...es igen, én tettem azért, hogy jobb legyen, de semmi sem akart összejönni.
2017. máj. 8. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Sorstárs vagyok.41 éves férfi.Hat éve egy balesetben meghalt a feleségem, miközben már a babát vártuk.Súlyos depressziós lettem, és még súlyosabb gyógyszerfüggő.Pár év alatt elveszítettem a munkámat, a megtakarított pénzemet, az autómat.De nem adtam fel! Többször voltam kórházban, ahol nemigen segítettek. Így magamtól tetem le az összes gyógyszert, amitől súlyos elvonási tüneteim lettek.Kétszer majdnem meg is haltam.Mire kicsit kezdtem volna jobban lenni, ért egy életveszélyes baleset. Az intenzív osztályon úgy telenyomtak nyugtatókkal, hogy ismét elvonási tüneteim lettek.Egyszerre kellett felépülnöm a műtétekből és az újabb elvonásból.Újra kellett tanulnom lélegezni. Nem volt biztos, hogy túlélem.De nem adtam fel! 2 hónapig az ágyból sem tudtam felkelni.Már mindenki leírt,elhagyott, lesajnált, csak Édesanyám nem.Még fél év a teljes felépülés, de nem adom fel! Most már biciklizek, munkát keresek, lakást keresek, barátokat keresek, társat keresek.tehát lényegében a nulláról kell felépítenem az életemet.

Én szívesen meghallgatlak! Írj privátot, nekem valamiért nem sikerült! Kitartás! Üdv!

2017. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És mit lehet tenni, ha egyszer átéltem már ilyet és most is ugyanebbe az irányba tartok, de nem tudok tenni ellene? Látom, hogy hova vezet ez az állapot, de nem hagynak esélyt, hogy változtassak rajta?
2017. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!