Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » AA gyűlésekre jár valaki?...

AA gyűlésekre jár valaki? Miket szoktak ott mondani? Segít az alkoholisták lelkivilágán?

Figyelt kérdés

#alkohol #gyógyulás #alkoholizmus #anonimalkoholisták
2017. máj. 9. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én voltam, bár nem "betegként" hanem a gyakorlatom része volt, amikor fősulira jártam. Nem kell beszélni ha nem szeretnél. Viszont ha úgy érzed van valami amit szeretnél elmondani, de mashol nem mered ott megteheted. Ahol én voltam ott rengetegen voltak kb. százan. Főleg azok beszéltek akik már több éve józanok.

Szerintem mindenképp menj el, legalább egyszer.

2017. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen próbáld ki, ártani nem fog, ha meghallgatsz egy gyűlést, de a legtöbb alkoholistának segít a felépülésben a rendszeres járás. Jelenleg a létező leghatékonyabb rehab program, a "hivatalos" egészségügy is elismeri és bátorítja az alkoholistákat, hogy járjanak, annak ellenére, hogy tudományos magyarázat nincs a működésére. Javaslom, menj el, nézd meg, olvasd el a "Big Book"-ot Bill Wilsontól, meg az "EASYWAY"-t Allen Carrtól, bár az egy másik irányvonal, de kegyetlen erős az is!
2017. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem segített. Hallgattam a többieket, hogy mikkel küzdöttek meg a saját felépülésük során, vagy hogyan viselkedtek függőként, és ez segített feltárni a saját jellemhibáimat, amik az iváshoz vezettek, és dolgozni rajtuk.

A felépülés egy éveken át tartó folyamat, és az AA egy működő keretet ad hozzá. Mehetsz rendszeresen, olvashatsz a 12 lépésről, lehet mentorod, lehetsz te is mentor, vagy csak alkalmanként mész, mint én.

2017. jún. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 stevejones válasza:
Sziasztok István vagyok, alkoholista. Közel 14 éve járok gyűlésekre, a 3-as hozzászóló leveléhez nem is tudok többet tenni, szerintem a legeslegjobb dolog ha valaki alkoholproblémával küzd. Nekem is segített. Életre szóló program, de a lényeg, hogy csak a mai nap! Egy napban gondolkodunk. Aztán ebből az egy napokból fel lehet építeni egy józan életet.
2022. júl. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!